Ledecká skončila třetí. Na sjezdovce však byla nejrychlejší ze všech

Foto: by.utro.news

Ester Ledecká jasně potvrzuje své kvality. I když to po zprávách z minulého týdne vypadalo bledě, kdy byl v Garmisch-Partenkirchenu zrušený čtvrteční trénink sjezdu, další dny už se počasí celkem umoudřilo a tak se mohlo vyrazit jak do tréninku, tak hlavně na start. A právě v závodě ve sjezdu Ledecká potvrdila své kvality, ale i svůj talent. A to i přesto, že na lyže se postavila v podstatě teprve nedávno.

Skvělé třetí místo

Ester Ledecká měla v Garmisch-Partenkirchenu důvod oslavovat, jelikož si ve sjezdu dojela pro třetí místo. A to na sjezdovce Kandahar 1, která obecně patří mezi lyžařkami mezi jednu z nejtěžších, které v rámci světového poháru existují. Je nesmírně náročná, roli mohou hrát klidně i setiny a jakákoliv chyba může být krutě potrestána. I proto je jakýkoliv solidnější výsledek úspěchem. A když je to třetí místo, jako v případě Ester Ledecké, je rozhodně důvod k velkým oslavám.

Byla třetí, ale zároveň nejrychlejší

I když Ester Ledecká byla na stupních vítězů na třetí pozici, může se zároveň chlubit jedním zajímavým prvenstvím. V Garmisch-Partenkirchenu na sjezdovce Kandahar 1 se toho rozhodně nebála, a vrhla se do sjezdu s obrovskou vervou, což se následně podepsalo i na rychlosti, která jí byla naměřena. V úvodním úseku sjezdovky měla jednu chvíli rychlost téměř 125 kilometrů v hodině. A právě tato pro někoho až neuvěřitelná hodnota byla tou nejrychlejší ze všech ostatních sjezdařek. I když celkově bere Ester místo třetí, tento rekord daného sjezdového dne jí už nikdo nevezme.

Rychlost může být rizikem

Je jasné, že taková rychlost už může být pro sjezdařku velmi riziková. Je třeba dokonale zvládnutá technika, dokonalé soustředění a maximální možná příprava. Jedině tak je možné jet z kopce na maximum s jistotou, že člověk dojede do cíle. Případný pád v této rychlosti by mohl mít velmi fatální následky, čehož si je Ledecká, ale jakákoliv jiná sjezdařka, nebo sjezdař v mužské kategorii dobře vědom.

Foto: by.utro.news