Kteří sportovci si na Instagramu vydělávají nejvíce?

Foto: marca.com

O tom, že sportovcům pravidelně přistávají na bankovních účtech astronomické částky, se toho v mediálním prostoru objevuje opravdu hodně. Málokdo se ovšem zaměří na výdělky, které hvězdy dokáží získat i mimo sportovní sféru. Sociální sítě se v posledních letech stávají skvělým zdrojem příjmů a proto jsme si pro vás připravili žebříček sportovců s největším počtem sledujících. Kdo se umístil na vrcholu a kolik si jedním příspěvkem vydělá?

5. místo – LeBron James

Fotbal je nejsledovanějším sportem v rámci celého světa, takže se tyto statistiky logicky promítnou i na sociální sítě. Nicméně se na páté příčce paradoxně umístil člověk, který s kopanou nemá nic společného. LeBron James se asi nejznámějším basketbalistou v zámořské NBA. Na pozici křídla strávil většinu své dosavadní kariéry ve službách Clevenand Cavaliers, odkud ale v roce 2018 odešel do Los Angeles Lakers. „Král James“ je aktuálně na marodce a léčí se ze zranění třísel. O snové výdělky ale rozhodně nepřijde i díky tomu, že jej na Instagramu sleduje 48,5 milionu lidí.

4. místo – David Beckham

Ačkoli už se Beckham sportu již aktivně nevěnuje, stále by svou popularitou hravě strčil do kapsy i současné hvězdy. Bývalý fotbalista, který okusil snad všechny prestižní evropské soutěže za sebou nechal mnoho trofejí na klubové i reprezentační scéně a se svou ženou Victorií tvoří jeden z nejstabilnějších párů ze světa celebrit. Všechny tyto skutečnosti mají podíl na tom, že Davida aktuálně sleduje 55,2 milionu lidí.

3. místo – Neymar

Brazilský kanárek se nedávno stal nejdražším fotbalistou v historii, když jej z Barcelony vykoupil francouzský gigant PSG za 6 miliard korun. Sedmadvacetiletý fotbalista vyniká nesporným umem, ale do povědomí fanoušků se bohužel dostal také častým simulováním. Ať už chvalně nebo nechvalně, získal si obrovské renomé po celém světě, což potvrzuje i fakt, že jej na Instagramu sleduje 113 milionů lidí.

2. místo – Lionel Messi

Na druhé pozici nemohl skončit nikdo jiný, než rodák z Argentiny Lionel Messi, který je po celou kariéru věrný klubu FC Barcelona. Dohromady 4 triumfy v Lize mistrů, 3 vítězství v Superpoháru UEFA a 5 prvenství v anketě Zlatý míč mu vynesly slávu i na Instagramu v podobě 114 milionů sledujících.

1. místo – Cristiano Ronaldo

Věčné debaty o tom, jestli je nejlepším fotbalistou světa Ronaldo nebo Messi, nás snad nikdy nepřestanou bavit. Ačkoli je to otázkou dlouhé debaty, tak Ronaldo nad svým argentinským sokem vítězí alespoň v oblasti popularity. Pětinásobný držitel Zlatého míče na Instagramu vlastní druhý nejsledovanější profil vůbec (168 milionů sledujících). Cena jednoho příspěvku portugalského rodáka byla vyčíslena na neskutečných 17 milionů korun! S takovými výdělky by jistě nepotřeboval, aby jeho výplatu v Juventusu z části hradili zaměstnanci Fiatu, co říkáte?

Foto: marca.com