Které české zimní sportovkyně si vydělaly nejvíce?

Zimním sportovkyním z České republiky se v letošní sezóně opravdu dařilo nejen ve svých disciplínách, ale také z hlediska finančních odměn. Hned čtyřem z nich se povedlo vydělat více než jeden milion korun. Naprosto tak zastínily své mužské protějšky, z nichž tuto hranici pokořil jen skokan na lyžích Roman Koudelka, který by ale stejně skončil až na pátém místě. Jak tedy vypadá pořadí královen českého zimního sportu? Možná budete překvapeni!

4. místo – Eva Samková

Tato věčně usměvavá dračice, která pravidelně zásobuje své fanoušky živými vysíláními na sociálních sítích, ve snowboardcrossu jasně dominovala. Vyhrála celkem tři závody SP a zabodovala také na mistrovství světa, odkud si odvezla zlatou medaili. Není tedy divu, že se úspěchy projevily i na stavu jejího bankovního konta, které povyrostlo o částku 1 239 000 Kč.

3. místo – Ester Ledecká

Dcera slavného písničkáře Janka Ledeckého se stala v tuzemských vodách synonymem pro zimní sporty. Skromná dívka věnující se alpskému lyžování a hlavně snowboardu je tváří mnoha reklamních kampaní, které jí určitě vynesly nemalé peníze. Ani ve svých obvyklých disciplínách ovšem rozhodně nestrádala. Letošní sezónu si přišla na úctyhodných 1 297 000 Kč.

2. místo – Martina Sáblíková

Nejlepší rychlobruslařka naší historie dokázala letos vyhrát téměř všechno, co čeho se pustila. Mistrovství světa, Světový Pohár a zlato z víceboje doplnila druhým místem na mistrovství Evropy. Zároveň pokořila tři světové rekordy! V našem žebříčku jí právem náleží druhá příčka se ziskem v hodnotě 1 357 000 Kč.

1. místo – Markéta Davidová

Krásná biatlonistka získala ve Světovém poháru dohromady čtyři medaile, dvě z nich dokonce v rámci jednoho víkendu v Anterselvě, kdy skončila první a druhá. Na mistrovství světa bohužel nedokázala na plno prokázat své kvality, ale na její obranu v tom zdaleka nebyla sama. I přesto se stala nejlépe placenou českou zimní sportovkyní s výdělkem neskutečných 1 674 000 Kč!