Koronavirus zasáhl i do světa sportu. Hrozí nejenom zrušení závodů

Foto: top10a.ru

Koronavirus je velkou hrozbou. Jako první se objevil v Číně a nyní jsou z celého světa hlášeni další infikované osoby. Nutno říci, že hrozba daného viru může výrazně negativně ovlivnit i svět sportu. A to hned několika způsoby. Podívejme se, co vše se může stát.

Zrušení závodů

Prvním možným rizikem, kvůli strachu z daného viru je to, že může dojít ke zrušení některých závodů. Tématem, o kterém se aktuálně diskutuje nejvíce, je to, zda se vůbec uskuteční atletické halové mistrovství světa, které se má v polovině března konat v Číně. Připomeňme, že právě zde se koronavirus objevil jako první. A také připomeňme, že místem výskytu bylo město Wu-chan. A 500 kilometrů od něho se nachází čínský Nan-ťing, kde by se mělo halové mistrovský konat. Otevřeně se mluví o tom, zda ho nezrušit.

Odhlašování sportovců

Je jasné, že dokud se koronavirus nepodaří zastavit, tak může strach neustále sílit. A to nejenom mezi běžnými lidmi, ale také mezi sportovci. Ti jsou samozřejmě nuceni cestovat, a to rozhodně může zvýšit riziko toho, že se dostanou do kontaktu s nakaženou osobou. Reálně hrozí, že řada sportovců se z různých akcí raději odhlásí, v zájmu své bezpečnosti. A právě zmíněné halové mistrovství světa může být tím podnikem, na který se nebude chtít jet nikomu. Cestovat v současné době do Číny je zkrátka riziko.

Riziko nákazy

Mnoho lidí na jednom místě, ze všech koutů světa. Opět něco, co se může jevit jako velké riziko. Když znovu připomeneme čínský Nan-ťing a atletické MS, může zde klidně dojít k nákaze mnoha lidí. A fanoušci z celého světa se mohou stát roznašeči ve svých zemích, což zamezení šíření nákazy ještě zkomplikuje.

WHO může poradit

Světová zdravotnická organizace neboli WHO je teď jedním z nejdůležitějších orgánů, který může sdělit, jak to s různými sportovními akcemi, nejenom v Číně bude. Právě jejím doporučením by se měli pořadatelé řídit, i když podmínkou to není. Rozumně smýšlející člověk by však měl dát na to, co mu radí odborníci.

Foto: top10a.ru