Kdo se stane brzy nejlépe placeným českým sportovcem?

i Zdroj fotografie: NBA
                   

Česká republika je rodištěm mnoha talentovaných sportovců, kteří si svým nesporným umem dokáží přijít na neskutečné peníze. Pokud byste ovšem nejbohatšího Čecha hledali v oblasti hokeje nebo fotbalu, byli byste na omylu! Sice ještě nic není oficiálně potvrzené, ale podle dostupných informací by na pomyslný trůn mohl usednout v současné době jediný tuzemský basketbalista v NBA. Určitě vám v tuhle chvíli nemusíme napovídat, že řeč je o Tomáši Satoranském, dvoumetrovém rodákovi z Prahy. Na kolik by si měl díky nové smlouvě přijít?

Bojovník, který konečně prokázal své kvality

Ještě loni se zdálo, že kariéra Tomáše Satoranského bude už jen strmě klesat. Trenér Washingtonu Wizards jej bez jakéhokoli vysvětlení odstavil a sám Tomáš věděl, že naděje zřejmě umírá poslední. V letošním roce je ale všechno jinak. Prostoru dostává jako nikdy předtím a hra celého týmu se zvedá právě jeho přičiněním. Spoluhráči mu připisují největší zásluhy na úspěchu celého týmu a před novináři se rozplývají nad jeho skvělou herní fazónou.

Zápas špičkového basketbalisty si nedávno nenechal ujít ani český premiér Andrej Babiš během své návštěvy amerického prezidenta. Z Tomáše se zkrátka stala hvězda obrovských rozměrů a je otázkou, kam jej sportovní kroky povedou dále. Po aktuální sezóně mu totiž končí smlouva a vedení Wizards bude muset vynaložit veškeré úsilí, aby jej dokázali ve svých řadách udržet.

Jaké má Satoranský vlastně možnosti?

V podstatě má Tomáš momentálně před sebou dvě možné varianty. Buď podepíše smlouvu se současným zaměstnavatelem ještě v průběhu sezóny, nebo si raději počká do léta, kdy se dá očekávat smršť opravdu lukrativních nabídek. Satoranský se nechal slyšet, že je se životem v hlavním městě USA maximálně spokojený, což dokládá i fakt, že v brzké době se svou ženou přivede na svět nového potomka. Wizards by o něj také neradi přišli. Na druhou stranu budou muset sáhnout mnohem hlouběji do kapsy, protože současných 3,1 milionů za sezónu skutečně není adekvátní odměnou.

Podle odhadů předních zahraničních médií by se finanční odměna mohla navýšit až o 120 %, což v přepočtu znamená přibližně 10 až 20 milionů korun za rok! Pokud by se tyto odhady staly realitou, byl by z Tomáše Satoranského rázem nejlépe placený český sportovec. Předčil by i současného lídra tabulek Jakuba Voráčka, který s hokejovým klubem Philadelphia Flyers uzavřel smlouvu na 9,25 miliónů ročně!

Samozřejmě ale vycházíme z předpokladu, že Tomáš nakonec skutečně zůstane ve Washingtonu. Kdyby se přeci jen rozhodl počkat na další nabídky, mohla by si přijít ještě na podstatně větší peníze.

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články