Kdo je nejlépe vydělávajícím pilotem F1 všech dob?

i Foto: skysports.com
                   

Dlouhá léta bychom nenašli zvučnější jméno spojeného se závoděním v seriálu Formule 1, než je Michael Schumacher. Ikona tohoto sportu v roce 2012 ukončila kariéru, nicméně si během svého působení na trati stačila vydělat opravdu slušný balík peněz. Prvenství boháčů opanoval s výší smluv v hodnotě 464 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně neskutečných 10,6 miliardy korun. Nic ovšem netrvá věčně a proto se rekord bývalé hvězdy závodních okruhů před nedávnem definitivně zařadil až na druhé místo v celkovém žebříčku. V čele tabulek jej nahradil Lewis Hamilton!

Král je mrtev, ať žije král

Je to tak. Čtyřiatřicetiletý britský závodník, aktuálně ve službách Mercedesu, prodloužil svůj stávající kontrakt až do příštího roku. Zatím si svým talentem dokázal vydělat 489 milionů eur. Schumachera už tedy poměrně značným rozdílem předstihl a má oproti němu ještě jednu další výhodu – s kariérou se zatím ani zdaleka neloučí! V nejvýdělečnější pětici se objevují také Fernando Alonso (loni oficiálně ukončil kariéru), Sebastian Vettel nebo Kimi Raikkonen. Kromě Alonsových 458 milionů eur jsou ovšem rozdíly již opravdu propastné.

Jaký rekord může Hamilton ještě pokořit?

Pokud bude Hamiltonovi štěstí a zdraví přát i nadále, může se klidně stát rekordmanem ještě v další disciplíně. Zatím má na kontě pět titulů v elitním světovém šampionátu vozů Formule 1, čímž se mu podařilo vyrovnat Argentinci Juanu Manuelu Fangiovi, který byl dosud na druhém místě. Pouze dva tituly jej pak dělí od sedminásobného vítěze Michaela Schumachera. Za správných okolností by se tedy Schumacher mohl loučit s prvenstvím i v této kategorii.

Smutný osud legendy Formule 1

Michael Schumacher i v současnosti plní stránky předních světových médií. Za to ovšem nevděčí svým nesporným jezdeckým kvalitám, nýbrž tragické události, která jej postihla rok po skončení kariéry. Během lyžování ve francouzském Méribelu utrpěl těžký úraz hlavy, po kterém byl dlouhou dobu v kómatu a dodnes stále zůstává v péči lékařů. O Schumacherově zdravotním stavu se dlouhodobě vedou spekulace, protože jeho rodina dokázala téměř celý průběh léčení držet pod pokličkou. Loni světem proletěly zprávy o tom, že je odkázán na vozíček a po stránce psychické se mu daří snad ještě hůř. Nehezký konec muže, který se stájí Ferrari dokázal to, co nikdo před ním.

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články