Jaký otec, takový syn! Mick Schumacher vyhrál velkou cenu Ruska

Zdroj fotografie: formula1.com

Mick Schumacher vyhrává letos již druhý závod seriálu FIA Formule 2, což ho opět přibližuje k titulu celého ročníku a především k šanci ukázat své schopnosti v seriálu Formule 1.

Mick Schumacher po druhé výhře.

„Rozhodně to patří mezi nejlepší momenty života. Zvládli jsme to odjet docela dobře. Měli jsme dobrou strategii pneumatik, jak na supersoftech, tak na mediích, takže jsem s tím velmi, velmi spokojený. Myslím, že Yuki na začátku tlačil trochu moc. To bylo něco, o čem jsme mluvili v týmovém rádiu a já jsem měl pocit, že tohle tempo nezvládnu do konce závodu. Ukázalo se, že tomu tak je.“

Zdroj fotografie: fiaformula2.com

„Taktika pneumatik byla starostí pro tento závod a myslím, že se nám docela dobře podařilo využít Yukiinu chybu a jít až na doraz a dotáhnout to do vítězného konce. Potom, když jste na čistém vzduchu, je mnohem jednodušší spravovat pneumatiky. Zásluhu má Callum za to, že držel krok tak dlouho. Každopádně jsem strašně rád. Děkuji týmů a především své rodině.“

Měl Mick startovat na testu F1?

Mick Schumacher (22) by měl startovat na tréninku již v sobotu. Není zatím jasné, za který tým, bude se jednat pouze o týmy spojené s Ferrari. Jedná se tedy o Ferrari, Alfa Romeo a Haas. uvedlo ESPN.

Zdroj fotografie: fiaformula2.com

Mick Schumacher má nakročeno do F1!

Mick Schumacher si poslední víkend připsal další úspěch kariéry. Po vzoru otce Michaela, který v Itálii vždy dominoval, dominoval i on a vyhrál závod F2 na okruhu Monza následně v Rusku dokázal opět vyhrát a přispat si druhé vítězství sezóny, což mu vybudovalo krásný náskok v tabulce, pokud to udrží, Mick se stane šampiónem.