Jakub Kornfeil ukončil kariéru a nikdo nechápe proč to udělal

                   

Nadějný český motocyklový závodník Jakub Kornfeil definitivně pověsil svou kariéru na hřebík. To samozřejmě zasáhlo řadu jeho fanoušků, ale i motocyklový svět jako takový. Hlavně proto, že to nikdo nečekal. Nebyly zde žádné informace o tom, že chce jet poslední sezonu, žádné informace s jeho formou nebo zdravotním stavem. Prostě nic. A přesto se rozhodl závodění ukončit.

V Moto3 ho už neuvidíme

Zkušený motocyklový závodník ve třídě Moto3 tedy už jezdit nebude. Přitom se mu nedařilo zase až tak zle. Pětkrát během své kariéry se dokázal dostat na stupně vítězů, což je vzhledem ke konkurenci celkem dobré umístění. Nyní už je jasné, že k nim žádné nepřidá. Alespoň podle jho vyjádření v tom, že s motocyklovým sportem definitivně končí. Co chce dělat místo toho a jaké má plány na budoucnost zatím nezmínil. I to je otázka, kterou si jeho fanoušci jistě pokládají.

Po pečlivém uvážení

Rozhodnutí Jakub Kornfeil prý zvážil dobře. Nejde o žádné impulsivní záběry, které by snad měl v budoucnu měnit – i s tím se mezi sportovci člověk občas potká. Měl dost času na přemýšlení, měl dost času srovnat si pro a proti a rozhodl se tak, že kariéru závodního jezdce již ukončí. Podle některých jeho vyjádření to vypadá, že problémy jsou především v jeho hlavě, která ho limituje jezdit tak, jak by si on představoval. Právě čistá hlava a schopnost se rozhodovat v setinách vteřiny je v tomto sportu velmi důležitá. Pokud k tomu nedochází, nelze pomýšlet na dobré výsledky.

Už jenom poslední český zástupce

Nyní mají fanoušci motocyklového sportu možnost sledovat už jenom jediného českého zástupce. Po tom, co ze šampionátu odešel Karel Abraham a nyní odešel také Jakub Kornfeil už v závodech zůstává pouze Filip Salač. Ten jezdí stejně jako jezdil Karel třídu Moto3. Držme mu palce a doufejme, že on zde ještě nějakou chvíli jezdit bude a že se mu zde bude také velmi dařit.

Foto: cyclenews.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články