Jakub Kornfeil bude znovu závodit. Sedne na elektrickou motorku

                   

Když Jakub Kornfeil ohlásil ukončení kariéry, byl to pro mnohé šok. Toto rozhodnutí však závodníkovi vydrželo asi půl roku, jelikož nyní ohlásil, že bude znovu závodit. Opět to budou motocykly, ale v tomto případě ty elektrické.

Jakub Kornfeil je známým motocyklovým závodníkem. Byl vidět hlavně v nejslabší kategorii mistrovství světa motocyklů s označením Moto3. V letošním lednu však ohlásil konec své kariéry, což byl pro mnohé šok. Zákulisní informace hovoří o tom, že za vším stáli také ekonomické důvody a tak došlo k ukončení dohody s týmem RBA Skull Rider.

iZdroj fotografie: zimbio.com

Motocyklům se stále věnoval

Ukončení kariéry však neznamenalo, že se Jakub Kornfeil přestal zajímat o motocykly. Do této doby se věnoval především tréninkovým aktivitám, kdy připravoval mladé jezdce, kterým mohl předat své roky sbírané zkušenosti. Na této trenérské pozici však dlouho nesetrval, jelikož nyní ohlásil, že bude znovu závodit.

Zamíří do seriálu MotoE

Ne u všech lidí je seriál MotoE oblíbený, jelikož jak už napovídá název, jedná se o závodění na elektrických motocyklech. Právě zde Jakub Kornfeil nahradí Brita Bradleyho Smithe. Ten totiž zamíří do závodů MotoGP, kde bude hájit barvy týmu Aprilia, kde nahrazuje Itala Andreu Iannoneho. Ten by možná stále rád závodil, ale kvůli dopingu nesmí.

V MotoE se tedy uvolnilo jedno místo, kterého využije Jakub Kornfeil a na závodní tratě a na motocykly se znovu vrátí. I když pod sebou již nebude mít sílu spalovacího, ale výkon elektrického motoru. V seriálu závodů bude hájit barvy týmu WithU Motorsport.

iZdroj fotografie: telegraaf.nl

Celkem 7 závodů

Kornfeila čeká v této sezoně 7 závodů, které Světový pohár MotoE letos naplánoval. Dva z nich budou v Jerezu, dále se pojedou tři závody v Misanu a potom ještě dva v Le Mans. Jak se rodákovi z Kyjova bude dařit, to je zatím ve hvězdách. Pokud jde o jeho účast v Moto3, tak je třeba připomenout, že se během své kariéry pětkrát dostal na stupně vítězů a tak určité naděje na dobré umístění stoprocentně má i s elektrickým strojem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články