Jak bude možná vypadat příští sezona sportovních soutěží

Zdroj fotografie: rb7.ru

Ještě před několika málo měsíci se mnozí sportovci i funkcionáři dušovali, že než hrát na uzavřených stadionech, raději zápasy zruší úplně. Většina z nich dnes otočila a soutěže se po celém světě dohrávají, jak je to jen možné.

To se týká zejména fotbalu a dalších venkovních sportů, například hokejisté si na svá soutěžní utkání ještě budou muset počkat. Letošní sezona byla každopádně prakticky všude výrazně ovlivněna koronavirem. Jak budou vypadat ty příští?

Zdroj fotografie: m.fotostrana.ru

Strach o peníze

Je více než pravděpodobné, že profesionální ligy začnou příští ročník tak, jak je dlouhodobě plánováno. Hlavním motivačním faktorem jsou v tomto ohledu peníze, respektive dlouhodobé sponzorské smlouvy a kontrakty s majiteli televizních práv. V některých případech by vedení soutěží muselo vracet již vyplacené prostředky, v jiných by nedostalo teprve přislíbené peníze. Ať tak nebo tak, jednalo by se o velký zásah do ekonomie sportu, který by nemusela přežít celá řada klubů.

Strach o fanoušky

Ne každý tým má opravdu loajální fanoušky, zejména regionální kluby si vztah se svými příznivci musí pracně budovat na hřišti i mimo něj. Případná roční přestávka, která by se mohla v závislosti na situaci i protáhnout, by mohla být pro fankluby některých týmů i likvidační. Opačné problémy řeší tradiční a dlouhodobě úspěšné týmy, kterým reálně hrozí, že se vzhledem k omezenému počtu diváků do prodeje nedostane dostatek permanentek.

Zdroj fotografie: m.fotostrana.ru

Strach o zdraví

Ani obavy o zdravotní stav sportovců a dalších zaměstnanců klubu není radno podceňovat, přestože se obvykle na řadu dostává až po starostech ekonomických, nebo chcete-li existenčních. Asi vás nepřekvapí, že zdraví trápí spíše finančně zajištěné tradiční kluby a týmy z oblastí, které jsou pandemií postiženy nejvíce. Odložení soutěží o celý rok teď aktuálně řeší zejména ve Spojených státech, kde by podobný krok dopadl i na tyto populární ligy různých sportů:

  • NHL
  • NBL

NFL