Hvězdní čeští sportovci žijící v ústraní

Foto: refresher.cz

Mezi obyvateli České republiky byste asi jen těžko hledali člověka, kterému by nic neříkalo jméno Jaromíra Jágra, Petra Čecha, Tomáše Satoranského nebo Ester Ledecké. Není se čemu divit, ve svém oboru každý z nich patří mezi absolutní světovou špičku. Méně už vám ale určitě řeknou jména sportovců v následujících řádcích, které sice také patří mezi přední světovou elitu, jenže jejich sportovní aktivity nejsou až tak ostře sledovány. Kdo si právem zaslouží naši pozornost?

Aneta Šacherová

Krásná česká sportovkyně není v tuzemských vodách příliš známou osobností, což je samozřejmě škoda. Její výkony v jetsurfingu totiž opravdu stojí za to. Nejen, že v plavkách na speciálním prkně vypadá naprosto skvěle, ale zároveň je aktuální mistryní světa, když zcela ovládla MotoSurf World Cup. JeSurf je prkno, které je poháněno dvoutaktním motorem a dokáže vyvinout rychlost až 65 km/h. Tento koníček ale rozhodně není pro každého, řadí se totiž mezi extrémní sporty a povinnou výbavu tvoří helma s neoprenem.

Česká reprezentace v malé kopané

Fotbal je celosvětově nejproslulejším sportem vůbec. Daleko menší pozornosti se ovšem dostává malé kopané, v níž se českému výběru pravidelně daří získávat cenné trofeje. Za zmínku stojí například triumf na mistrovství Evropy v loňském roce a dva roky stará prvenství na mistrovství světa a taktéž Evropy. Čechům se zkrátka vede skvěle a to nejen v seniorských, ale také v juniorských kategoriích. Zlato jsme totiž získali i na mistrovství světa do 21 let. Všechny tyto skutečnosti by si zasloužily daleko větší míru obdivu, než se malému fotbalu dnes dostává, co říkáte?

Jiří Tkadlčík

Česká republika zanechala výraznou stopu také v silových sportech. Strongman Jiří Tkadlčík se stal v roce 2017 nejsilnějším mužem na evropském kontinentu ve střední váze, dále je mistrem Evropy v powerliftingu a hned čtyřikrát dominoval na prestižní soutěži Arnold Classic. Tkadlčík od tří let trpí cukrovkou a je závislý na pravidelném píchání inzulinu, což jeho úspěchy ještě více podtrhuje. Svou houževnatost a píli dokázal proměnit také v zisk titulu nejsilnějšího muže světa ve střední váze. Určitě si od nás zaslouží pořádnou dávku uznání.

Martina Ptáčková

Na první pohled něžná studentka diplomacie na vysoké škole doslova klame tělem. Málokdo by do ní řekl, že je čtyřnásobnou mistryní světa v kickboxu. Kromě toho v minulém roce dokázala zvítězit na mistrovství světa v hand to hand combat, který se nesl v duchu hned několika bojových sportů snoubených dohromady. Kromě své úžasné sportovní kariéry zvládá i učit mladé kickboxery, takže se výrazně podílí na výchově nové generace zápasníků. S touto skvělou bojovnicí by se určitě ani muži nechtěli dostat do křížku.

Foto: refresher.cz