Formule 1 už přišla o čtyři závody. O dalších třech se jedná

Foto: autozam.ru

Formule 1 přináší fanouškům jenom velká zklamání. Ne proto, že by snad výsledky jednotlivých týmů nebyly ucházející, ale proto, že jsme se zatím žádných výsledků nedočkali. Jedinými čísly, která jsou k dispozici a která mohla naznačit to, jak si jednotlivé týmy povedou, jsou ty z předsezonních tréninků. V té době to ještě vypadalo, že by se sezona Formule 1 mohla bez problémů odjet, a pokud už se komplikace vyskytnou, nebudou až tak výrazné. Nyní víme, že je všechno jinak.

Už 4 závody musely být zrušeny

Formule 1 je spojena v letošním roce se skutečně neslavným startem, jelikož to jsou hned 4 závody, které už musely být zrušeny a u kterých je jasné, že se stoprocentně nepojedou. Pokud se na ně podíváme blíže, tak je to Velká cena Austrálie, dále je to také Velká cena Bahrajnu a k tomu přidejme ještě další dvojici, kterou je Velká cena Číny a také Velká cena Vietnamu. O závody z této čtveřice jsme buď už přišli, nebo o ně přijdeme.

O dalších třech závodech se zatím jedná

Opomenout nelze ani informaci o tom, že se aktuálně jedná o konání dalších tří plánovaných závodů. Je to Velká cena Nizozemska, dále je to Velká cena Španělska a také Velká cena Monaka. Nad touto trojicí, které by se dle rozpisu sezony měly jet v květnu, zatím visí jeden velký otazník a bude se o nich ještě jednat. Vzhledem k tomu, jak se ale vyvíjí situace v Evropě a jak státy přitvrzují, pokud jde o bezpečnostní opatření, tak není příliš reálné, že by se mělo vše jet v termínech, jak bylo domluveno.

Existuje řešení?

O jednom se již začalo mluvit a týká se tradiční letní pauzy, které je se závody Formule 1 pravidelně spojeno. Tato letní pauza by podle některých návrhů mohla být v tomto roce zrušena a v tomto období, kdy závodníci a týmy čerpají dovolenou, by došlo k tomu, že se odjedou případné zrušené Grand Prix. Zda k tomu dojde či ne, to je otázkou do budoucna. Určitý smysl to ale rozhodně dává.

Foto: autozam.ru