Ester Ledecká i přes komplikace v Rusku zajela nejlepší výsledek sezony

Foto: mainportal.news

Ruská zastávka nebyla pro Ester Ledeckou, ale i pro ostatní lyžařky nijak přívětivá. V ruské Krásné Poljaně totiž nebyly nijak příjemné podmínky, a tak se museli organizátoři rozhodovat, co se nakonec pojede a co se nakonec nepojede. Nejprve se začaly rušit tréninkové jízdy, což je nejenom problém z důvodu, že si závodnice nemohou pořádně vyzkoušet trať, ale i z důvodu, že nemají první poměření se soupeřkami.

V sobotu se nejel ani závod

Na sobotu byl naplánován závod ve sjezdu. Bohužel počasí se v Rusku nijak neumoudřilo a vzhledem k podmínkám bylo nutné zrušit i ten. Závodnice tak vkládaly naděje alespoň na neděli, kdy se měl jet super obří slalom. Předpověď vypadala nadějně, a tak každý doufal, že už by se konečně mohlo jet. Sice se jelo, ale podmínky stále nebyly nijak ideální.

Ledecké se dařilo

I když nedělní super obří slalom neměl úplně ideální podmínky, Ester Ledecké to nijak výrazně nevadilo, jelikož dokázala ukázat, že i když je pro ni lyžování stále víceméně mladší disciplínou, má kvality a má zkušenosti. Už její samotná jízda ukazovala na to, že by její čas mohl stačit na první desítku. Na mezičasech sice něco ztrácela, ale nebylo to až tak moc nic výrazného.

 Skončila na desátém místě

I přes problémy, které mělo na svědomí ruské počasí, zajela Ester Ledecká dobře. V této disciplíně se jednalo o její nejlepší výsledek sezony. Vzhledem k počátečním problémům ve středisku a vzhledem k tomu, že ani podmínky při závodě nebyly úplně ideální, je to rozhodně výsledek, který je perfektní a ukazuje, jak všestrannou sportovkyní Ester Ledecká je. Její výsledná ztráta v cíli byla jenom 1:24, což rozhodně není nijak špatné a první desítka to pouze potvrzuje.

Z Ruska se bude Ester Ledecká přemísťovat do Německa do Garsmisch-Partenkirchenu, kde je v plánu opět super G a tak můžeme doufat, že se naší závodnici podaří současný výsledek ještě o něco vylepšit.

Foto: mainportal.news