David Beckham investuje do Fortnite týmu! Slavný fotbalista se stal spolumajitelem Guild Esports.

David Beckham foto
Zdroj fotografie: en.as.com

Bývalý fotbalista David Beckham zainvestoval do Britského e-sportového týmu. David Beckham, který se před nedávnem stal majitelem MLS team Inter Miami zaregistroval rychlý rozvoj e-sportů a vstupuje na scénu jako veliký investor.

Vznik Guild Esports

Výkonný ředitel Guild Esports Carleton Curtis je člověk, který za svojí herní kariéru mnoho dokázal. Vytvořil nejpopulárnější ligu pro hru Overwatch, pracoval pro Call of Duty League a především vedl tým inovativních developerů v Red Bullu.

Carleton plánuje vytvořit akademický model týmu, kde budou hráči mít osobní trenéry (herní, fitness, mentální). Guild Esports také plánuje rozšířit tým do her jako FIFA nebo Rocket League.

David Beckham foto
Zdroj fotografie: independent.co.uk

David Beckham a jeho vyjádření

Celá myšlenka propojit tradiční sporty s e-sporty je poměrně nová záležitost. Sám David Beckham se k založení e-sport týmu vyjadřoval:

Vím jaké soustředění a motivaci mají e-sport hráčí. V Guild máme vizi přijít s novou infrastrukturou, která bude podporovat hráče v jejich rozvoji.

„Jsme motivování pomáhat mladým talentům; pomocí naší akademie věříme v jejich posun. Já osobně se těším až budu pomáhat Guild Esports s růstem.“ Carleton Curtis věří v celou spolupráci a v rozhovoru uvedl: „Povedlo se nám vybudovat zkušený manažerský tým a jsem velice vděčný mít jako spolumajitele Davida, jeho profesionalita a dlouholeté zkušenosti s vedením týmu nám umožňuje dát hráčům to nejlepší prostředí, které můžou mít.“

Esporty růst
Zdroj fotografie: estnn.com

Budoucnost e-sportu je světlá

Herní průmysl roste každým rokem o neuvěřitelná procenta. I přes koronavirovou krizi e-sport zaznamenal růst v počtu diváků. E-sport je dnes oceněn na $1.1bn. Očekává se, že tato částka vzroste na $1.56bn do roka 2023.

Veliký boom ve světě her přirozeně láká investory. David Beckham není první celebrita, která investuje do e-sportů. Michael Jordan je spolumajitel Team Liquid. Drake je spolumajitel 100 Thieves. Stephen Curry investoval do TSM a další kadým rokem přibývají.