Chaos ve Švýcarsku: Ester Ledecká zůstala mrznout v garáži. „Dalo by se jet“, nechápal její kouč – SportyŽivě

Chaos ve Švýcarsku: Ester Ledecká zůstala mrznout v garáži. „Dalo by se jet“, nechápal její kouč

                   

Jak se zdá, tak česká lyžařská a snowboardová hvězda, Ester Ledecká, má již pro tuto sezónu definitivně odsoutěženo. Závod ve Švýcarsku byl zrušen.
Ester Ledecká je známá tím, že by nejraději závodila pořád, ale letos jí sezona nejspíše definitivně skončila už v půlce února. Cesta na finále Světového poháru do Švýcarského Lenzerheide se ukázala jako zbytečná. Kvůli počasí se sjezdaři nedostali na trať ani ve čtvrtek. Že by v Lenzerheide všechno klapalo jako pověstné švýcarské hodinky se určitě říct nedá. „Chaos,ˮ komentoval situaci ve Švýcarském Lenzerheide kouč Ester Ledecké, Tomáš Banko.

Když už konečně ustaly přívaly nového sněhu a zdálo se, že se počasí umoudří, zahalila sjezdovku mlha. Pořadatelům Světového poháru nepomohlo snížení startu ani opakované odklady. Nakonec museli pořadatelé zrušit i super-G. „Já to ale nechápu,ˮ komentoval situaci ve Švýcarsku Bank, když se po poledni rozhlížel po okolí. „Nevím, jestli tu mají málo lidí, ale zrovna teď je tady krásně a dalo by se jet. Těch čtyřiadvacet holek by se stihlo,ˮ řekl Tomáš Bank.

Dlouhé čekání na rozhodnutí pořadatelů nebylo pro sjezdařky zrovna příjemné. „Jsou zavřené hospody a neudělali místo, kde by se dalo čekat. Bydleli jsme třicet kilometrů daleko a Ester musela čekat v mínus pěti stupních v garáži,ˮ nechápal kouč Bank, který podobné zrušení finále Světového poháru v Lenzerheide už jednou zažil, když trénoval svého bratra Ondřeje Banka před osmi lety.


iZdroj fotografie:Depositphotos

Pro Ester Ledeckou to znamená, že i přes vynechané závody ve Val di Fasse se umístila na celkovém osmém místě ve sjezdu a na pátém místě v super-G. V obou těchto disciplínách byla na mistrovství světa Ledecká těsně pod stupni vítězů. „Byla to suprová sezona,ˮ chválil Bank. Sama Ester by ještě chtěla závodit na menších podnicích, ale to se nezdá příliš pravděpodobné. „Já bych jí to i dovolil, ale Franz (druhý kouč Gamper) je proti a je fakt, že to nemá význam,ˮ přiznal Bank.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 129 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit