Čeští skibobisté válí! Dokázali zvítězit ve všech disciplínách na MS

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Česká republika je plná nadějných sportovců i v oblastech, které se netěší až tak velkému zájmu diváků. Pokud bychom se zeptali, jací lidé reprezentují naši zemi ve skibobech, určitě by správnou odpověď znala jen hrstka z vás (a možná ještě přeháníme). Právě tento sport v posledních dnech zaznamenal obrovský úspěch českého výběru, který dokázal na Mistrovství světa v Rakousku naprosto ovládnout všech osm disciplín!

Nezastavitelní Češi a dechberoucí výkony

Rakouské svahy jednoznačně patřily tuzemským reprezentantům, jimž se podařilo úplně všechno, co čeho se pustili. Pro ty z vás, kteří se v daném sportu příliš neorientují, by určitě stálo za to vyjmenovat jednotlivé disciplíny. Program mistrovství se skládal ze slalomu, obřího slalomu, superobřího slalomu a kombinace. Mezi muži jasně dominoval suverénní Pavel Čiháček, což korunoval tím, že dokázal všechny čtyři závody proměnit ve zlatou medaili (dokonce se značným časovým náskokem před ostatními). Může je tak umístit vedle ostatních patnácti, které za celou dobu své sportovní kariéry posbíral.

Češkám se na svazích vedlo také skvěle. Nejvíce pozornosti vzbudila Aneta Havlíčková díky zisku dvou zlatých a dvou stříbrných medailí. O prvenství ve zbylých dvou disciplínách se podělila Stanislava Preclíková s Gabrielou Jaškovou. Z pohledu českých barev se nejúspěšnějším závodem stal obří slalom, protože všechny tři medailové příčky obsadily naše sportovkyně.

Náhodný úspěch? Ani v nejmenším

Ačkoli se u nás skiboby netěší nijak výrazné popularitě, tak čeští sportovci s nimi dosahují skvělých výsledků napříč celou historií. V minulosti na závodních drahách excelovala například Alena Housová, Alana Hanousková nebo Irena Francová. Větší zájem o tento sport mohl přijít díky úvahám nad jeho zařazením do olympijského programu. Z tohoto návrhu bohužel nakonec sešlo. I tak by si ale určitě zasloužil jistou dávku naší pozornosti, protože úspěchy našich rodáků a rodaček rozhodně nejsou zanedbatelné.