Bývalý cyklista Jiří Ježek je jediným Čechem mezi nejlepší stovkou sportovců

Zdroj fotografie: paralympic.org

Bývalý cyklista Jiří Ježek se dočkal nevídaného úspěchu. Španělský sportovní deník Marca vytvořil žebříček nejlepších sta sportovců 21. století. A náš cyklista je jediným zástupcem naší země, který se do přehledu dostal.

Bývalý cyklista Jiří Ježek je jediným Čechem v žebříčku nejlepší stovky sportovců, který sestavil španělský sportovní deník Marca. Zatímco u nás v České republice se na tohoto významného paralympionika často zapomíná, tak zahraniční novináři ho považují za významného reprezentanta naší země, což umístění v elitní stovce rozhodně potvrzuje.

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Umístil se na 73. místě

Umístění v žebříčku nejlepších sta sportovců 21. století bylo pro Ježka i celkem slušné, jelikož se umístil na 73. pozici, což o něm v podstatě vypovídá to, že je podle španělských novinářů považován za 73. nejlepšího sportovce 21. století. Ostatně potvrzují to také jeho výsledky, hlavně potom jeho úspěchy. Bývalý cyklista Jiří Ježek je totiž šestinásobným paralympijským vítězem a také šestinásobným mistrem světa. To jsou úspěchy, na které se rozhodně nedá zapomenout. Úspěchem je také to, že na paralympijských hrách, kterých se účastnil, dokázal posbírat celkem 11 medailí.

Kteří jsou nejlepší

Jiří Ježek umístěním v žebříčku jasně potvrdil své cyklistické kvality a také své úspěchy. A tak je v elitní stovce se jmény, kam patří třeba plavec Michael Phelps, nebo atlet Usain Bolt, ale i tenista Roger Federer. Právě tato jména jsou na vrcholu žebříčku, ve stejném pořadí, v jakém jsme je uvedli mi. Nejlepší pětku potom doplňuje další tenista, a to Rafael Nadal a dále basketbalista Kobe Bryant, pro kterého je to pocta in memoriam, jelikož začátkem roku zahynul při nehodě vrtulníku.

Zdroj fotografie: welovecycling.com

V žebříčku se kromě Ježka umístila i další cyklistická esa. A to třeba Tom Boonen nebo Mark Cavendish, kteří jsou až za naším reprezentantem. Naopak před ním je třeba Chris Froome nebo Slovák Peter Sagan.