Bostonský maraton byl definitivně zrušen. Poprvé v historii

Zdroj fotografie: tipsmass.com

Bostonský maraton je celosvětovou událostí, jejíž tradice sahá až do roku 1897, od kdy se běhá. Od té doby nebyl ani jednou zrušen. Až letos, kdy jeho uskutečnění narušila celosvětová pandemie koronaviru.

Bostonský maraton je skutečným pojmem, jelikož jde o jeden z nejstarších závodů tohoto typu na světě. Pokud se podíváme na jeho historii, tak ta sahá až do roku 1897, kdy se uskutečnil poprvé. A od té doby se konal pravidelně, rok co rok. Ani jednou nebyl zrušen, až nyní. Může za to pandemie koronaviru, která nedovolila akci tak velkého významu zorganizovat a uskutečnit. Poprvé v historii se tak stalo, že se tento prestižní závod nakonec neuskuteční.

Zdroj fotografie: novosti-n.org

Nejprve jenom odložení, potom zrušení

Je třeba připomenout, že Bostonský maraton se běhá běžně v jarním termínu. To ale bylo období, kdy koronavirus udeřil v plné síle a tak se organizátoři rozhodli pro jeho odložení. Novým datem mělo být 14. září, kdy už všichni doufali, že pandemie pomine a že se vše vrátí k normálu. Vzhledem k současnému vývoji bezpečnostní situace se však organizátoři rozhodli, že zruší i nový termín maratonu. Ten se měl v novém termínu běžet 14. září, ale ani k tomu nakonec nedojde.

Obrovská akce s bohatou historií

Bostonský maraton rozhodně není žádný malý závod lokálního charakteru. Má historii, která trvá 124 let a pokud jde o jeho účast, tak se pravidelně v ulicích Bostonu rozběhne na 30 tisíc běžců. Ti jsou zvyklí na klasické dubnové datum, ale to bylo přeloženo na září. Tento termín byl nakonec ze strany organizátorů zrušen. Ti odkazují na celkovou bezpečnost akce, kterou v takovém rozsahu není možné zaručit. A to ať už se jedná o bezpečnost závodníků, diváků, nebo třeba také dobrovolníků a realizačního týmu.

Zdroj fotografie: theidealist.ru

Možnost běžet online

Určitou alternativou pro ty, kteří si chtějí Bostonský maraton přece jenom zaběhnout, je možnost virtuálního běhu. Tato varianta bude dostupná pro každého, a je zcela individuální. Pokud běžec prokáže, že potřebnou vzdálenost uběhl, má od pořadatelů nárok na pamětní medaili. Alespoň ta může být útěcha pro ty, kteří se chtěli účastnit. A medaile může být celkem zajímavou raritou. Mít doma něco z události, která se nekonala, to není až tak běžná věc.