Alonso se možná vrátí do Formule 1. Má jednat s Renaultem

Fernando Alonso není ve světě Formule 1 žádný nováček. Byl poměrně známým a zkušeným závodníkem, který F1 opustil v roce 2018. Nyní podle všeho jedná o možném návratu. A to o ježdění za Renault.

Zdroj fotografie: twitter.com

Když se řekne jméno Fernando Alonso, fanoušci Formule 1 moc dobře vědí, o kom je řeč. Jedná se o poměrně zkušeného jezdce, který v seriálu F1 nejenom působil, ale také se mu povedlo dosáhnout hned na dva tituly mistra světa. Jeden získal v roce 2005 a na ten druhý dokázal dosáhnout hned o rok později, v roce 2006. Později se mu už žádný titul nepovedlo získat, ale i tak v seriálu závodů setrvával, a to až do roku 2018. Právě po této sezoně tento motoristický seriál opustil.

Zdroj fotografie: parabolike.com

Možný návrat?

Podle francouzských médií to vypadá, že Fernando Alonso ve Formuli 1 v roce 2018 neskončil natrvalo, jelikož aktuálně prý jedná se stájí Renault o možném návratu. Připomeňme, že to byla právě tato stáj, kde se mu povedlo dosáhnout na tituly mistra světa. Před Renaultem však pilot působil ve stáji Minardi, kam v roce 2001 poprvé přišel. Po Renaultu ho ještě čekalo angažmá ve Ferrari. Zde už na titul mistra světa nedosáhl, ale byl třikrát vicemistrem. Po angažmá v této stáji ještě zamířil do McLarenu.

Tyto informace podle francouzského motoristického magazínu jsou založeny jak na několika rozhovorech ze samotným Alonsem, tak jsou i potvrzeny z několika zdrojů. Pokud jde o oficiální kanály, tak ty zatím mlčí. Nutno ale dodat, že sociální sítě Fernanda Alonsa se nyní podezřele plní fotografiemi právě z jeho působení ve stáji Renault. Že by to skutečně něco znamenalo a mají připravit půdu pro ohlášení jeho návratu zpět do Formule 1?

Zdroj fotografie: dailyadvent.com

Začátek zajímavých rošád

Nutno říci, že i když letošní sezona Formule 1 vlastně ani nezačala, dozvídáme se mnoho velmi zajímavých zpráv. Začalo to tím, že Sebastian Vettel potvrdil, že nebude setrvávat ve Ferrari. Na jeho místo by měl nastoupit Carlos Sainz, po kterém se uvolnilo místo v McLarenu. I když se spekulovalo o tom, zda do něho nepůjde Vettel, místo zaplní Daniel Ricciardo. A odkud tento jezdec přijde? Z Renaultu, kde je rázem jedno místo volné a možné angažmá Alonsa by tak dávalo smysl.