Vyzrajte na svalové křeče v nohách uprostřed noci. Stačí smíchat dvě suroviny

                   

Křeč či odborně spasmus je stav, kdy dochází ke stahu kosterní nebo hladké svaloviny. Může se vám takto stáhnout jeden sval nebo rovnou celá skupina. Jedná se velmi bolestivou kontrakci, která znepříjemňuje život, obzvlášť, když se stává v noci a budí vás ze spaní. Důvodem křečí během nočních hodin může být mnoho, některé jsou vážnějšího charakteru jiného mírnějšího. Zbavit se tohoto stavu ale není nic těžkého, protože připravit si léčebnou mast zvládnete z pouhých dvou ingrediencí.

Příčiny křečí a recept na přírodní mast

Jako nejčastější důvody nočních křečí v lýtkových svalech, se uvádí celkový stres, únava, nedostatek hořčíku, přetížení svalů či nedostatečný pitný režim. Potom už stačí jenom špatná poloha těla v posteli, která může vyvolat i nedostatečné prokrvení, a následkem je silná křeč. Tu lze zastavit několikerým štípnutím do postiženého místa a následnou masáží svalu. Provádět něco takového ve dvě hodiny ráno, ale není nic příjemného. Preventivně lze křečím předcházet tak, že si každý večer budete často postižená místa mazat touto přírodní bylinkovou mastičkou.

Potřeby:

  • vazelína
  • extrakt z vlaštovičníku

Postup:

  1. Na jeden díl vlaštovičníku přidejte dva díly vazelíny. Uskladněte nejlépe se skleněné dózičce.
  2. Každý večer po sprchování si do míst, která bývají křečí nejčastěji stižena, vmasírujte trochu této masti. Někomu pomůže mast okamžitě, jinému musí několik dní zabírat. Tak jako tak se ale frekvence křečí během nočních hodin výrazně sníží a po nějakém čase odezní úplně.
iVlaštovičník umí pomoci od křečí.
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články