Pánské teplákové soupravy jako návrat Y2K trendu

Pokud bychom měli popsat největší trendy poslední doby, pravděpodobně by se daly nazvat recyklovanými hity. Postupně jsme se od trendů, jež nás vracely do 80. a 90. let, dostali do chvíle, kdy módě vládne éra přelomu nového milénia neboli Y2K. Mnoho z nás si tuto dobu pamatuje díky low rise džínům, výrazným třpytivým doplňkům a odvážným barevným kombinacím.
                   

Jak začal teplákový Y2K trend a jak se liší od dnešních kreací?

Máme-li mluvit o módních hitech této doby, nelze nezmínit jednu z mnoha ikon, jež udávala směr celému světu módy. Není jí nikdo jiný než Paris Hilton. Když se celebrita známá pro své odvážné a výrazné outfity poprvé ukázala před blesky paparazziů v semišové barevné teplákové soupravě, ihned se z této kreace stal obrovský trend. Narozdíl od dob dávno minulých, kdy ve světě módy letěly teplákovky s nízkým pasem či baggy střihem – širokými nohavicemi ve výrazných barvách s lesklými kamínky, dnes vídáme hlavně pohodlné, oversize soupravy v neutrálních odstínech. Samozřejmě ale, že na autentické teplákovky z přelomu milénia dnes ještě také můžeme narazit.

Jak skloubit styl a pohodlí aneb Teplákové soupravy jako stylová součást outfitu pro muže

Nehledě na událost, místo či počasí, je dnes teplákovka oblíbenou volbou, pokud zrovna hledáte komfortní outfit. V dnešní době už se celkem často odstupuje od klasického dress code. Samozřejmě, že jsou situace a události, kam si nedovolíte obléct zrovna tepláky, ale budete se držet tradiční předepsané róby. Co se ale týká každodenního ležérního stylu, vaše kreativita je jedinou hranicí. Nikdo vás dnes nebude skenovat očima, pokud si dovolíte do obchodu obléct do teplákové soupravy – takže se nebojte opustit dům pohodlně a stylově. Teplákovky totiž už dávno nepatří jen do tělocvičen. Ať už chcete zůstat autentičtí k originálu z roku 2000, či chcete vašemu looku dodat moderní nádech, můžete si být jistí, že vám Bolf nabídne to, co váš šatník dost možná postrádá. Pokud se rozhodnete právě pro jednodušší soupravu, nemusíte se bát doplňků jako jsou výraznější šperky, bundy nebo boty. Za to u divoké karty, kterou je výrazná a barevná kreace, je samotný teplákový set největším klenotem.

Nespočet vzorů a barev vám umožní vybrat si tu pravou

Extravagantní barvy a vzory byly stálicí originální éry Y2K – to můžete následovat i dnes. Evokujte v sobě i v ostatních nostalgický pocit přelomu tisíciletí. A pokud to jde ruku v ruce s vaším stylem, nebojte se experimentovat s divokými barvami, designy a potisky. Dnes můžete vybírat ten pravý kousek v každém z odstínů – od křiklavě neonově růžové až po temnou černou. Narozdíl od minimalistických značek, jejichž logo je spíše neviditelné, se Y2K móda vyžívala v obrovských a výrazných nápisech přes celou hruď, obvykle vyšívaných křiklavými barvami, navíc často zdobených třpytkami a kamínky.

Nejdůležitější doplněk všech outfitů bylo u Y2K trendu rozhodně sebevědomí a odvaha být odlišný, vyzývavý a výrazný. Tyto návraty do minulosti prostřednictvím oblečení definují 21. století – počkejme si tedy, jakou éru se rozhodneme zopakovat příště. A do té doby buďte kreativní, popusťte uzdu své fantazii a nebojte se ukázat vlastní styl. Stejně jako nejedna hvězda videoklipů na počátku tohoto tisíciletí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články