Láká vás tajemný podvodní svět, ale neumíte se potápět? Absolvujte kurz!

Každý z nás už mnohokrát viděl nejrůznější fotografie, které zachycují kouzelný podmořský život. Ten se kolikrát skrývá na místech, kde byste jej vůbec nečekali. Přesně proto je dobré okořenit svůj relax na pláži o hodiny poznávání mořského dna. Jak se naučíte veškeré základy i pokročilé postupy?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ovládněte hloubky

Samozřejmě se nebavíme o jakémsi šnorchlování těsně pod vodní hladinou. Řeč je spíše o odvážnějších kouscích, které se odehrávají klidně až v hloubce 18 metrů. Odvážnější a zkušenější z vás si mohou vychutnat dokonce až 30metrové hloubky. Právě na těchto místech začíná pravá a neprozkoumaná magie.

Vše začíná specializovaným kurzem pro úplné začátečníky. Ten pořádá společnost Seawolf s webovými stránkami potápění Praha. Vše je založené na certifikovaném výcvikovém systému IANTD.

Celý kurz je šikovně rozdělený do tří odlišných částí – teoretická (několik hodin v učebně) / čtyři až šest ponorů v bazénu / čtyři až šest ponorů ve volné vodě. Ve finále získáte mezinárodní certifikaci sportovního potápěče. Veškeré praktické zkušenosti získáte přímo v České republice, takže kvůli nim nemusíte cestovat do zahraničí.

Osvojte si základy raz dva

Co si počít, když budete chtít pokračovat dále (spíše hlouběji)? V takové situaci si rozhodně nenechte ujít ani navazující kurz pro pokročilé. Ten vás seznámí s 30metrovými hloubkami, nočními ponory, a dokonce i s prozkoumáváním vraků.

Ať tak, nebo onak, při příští cestě do zahraničí (ale i u nás) si budete moci zapůjčit potřebné vybavení a vydat se vstříc poznávání podvodního života.

Zajímá vás více informací? Chcete vědět, kolik peněz vlastně dané kurzy stojí? Rozklikněte si webové stránky pod odkazem v první půlce článku a ihned se dozvíte vše potřebné. Jednotlivé kurzy lze zakoupit i jako dárek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články