Kde sledovat sport živě? Přenosy zdarma i ve vašem obýváku – SportyŽivě

Kde sledovat sport živě? Přenosy zdarma i ve vašem obýváku

                   

Některé z nich do své nabídky zařazují klasické televizní kanály, jedná se ovšem o nepatrný zlomek toho, co nám sportovní přenosy mohou nabídnout. Naštěstí pro sportovní fanoušky existují i další způsoby, jak sledovat své oblíbené sportovce a týmy, ať už preferují sledování fotbalu, MMA nebo F1.

V tomto článku vám poradíme, kde sledovat sport živě, přičemž se zaměříme na všechny dostupné možnosti od běžných až po ty zcela netradiční.

Sport živě v televizi

Sledování sportovních událostí v klasické televizi je vůbec nejsnadnější a nejpohodlnější možností. Skvělou zprávou je, že skupina ryze sportovních televizí se neustále rozrůstá. Jejich nabídka tak pokrývá pořád větší okruh sportovních odvětví a lig. Tou špatnou zprávou je, že kromě ČT Sport jsou všechny sportovní televize placené.

Program ČT Sport

ČT nedávno přišla o vysílací práva na Ligu mistrů a o některé hrací dny hokejové Extraligy. Přesto v ní stále můžeme sledovat zápasy fotbalové EL, 1. a 2. české fotbalové ligy, Mistrovství světa v hokeji, Olympijské hry a přenosy z dalších zajímavých událostí napříč všemi sportovními odvětvími. Přínosem ČT je pestrost nabízených přenosů a kvalitní komentář doplněný nadstandardním sportovním servisem (různá studia k největším událostem, diskuzní pořady atd.).

Program kabelových televizí

Pokud se v televizi chcete dívat na fotbalovou Ligu mistrů, anglickou Premier League, hokejovou Ligu mistrů a další sportovní události, musíte již naladit placené sportovní kanály. Jedná se například o O2 TV, Eurosport nebo Sport 1. Jako správní fanoušci tyto sportovní kanály máme, ale musíme s bolestí v srdci připustit, že kromě několika málo výjimek (pořad Tiki-taka na O2 TV) jsou pořady slabé, hlavně co se týče komentáře. Sportovní servis u takové Extraligy si pánové z O2 TV představují jako záběr na debatní stolek, kde se během komerční přestávky dozvíte třeba to, že „hráč přejel rychle přes modrou čáru a tudíž měl velkou šanci na zakončení“. Opravdu si ceníme komentáře, ale raději nám pusťte reklamy…

Streamy jednotlivých soutěží

Společně s tím, jak internet proniká do stále zapadlejších koutů světa, se náležitě rozšiřuje divácká základna, což nahrává vzniku samostatných streamovacích kanálů. Svoji vlastní internetovou televizi v současné chvíli provozuje velká spousta soutěží. Některé z nich se přitom těší obrovské popularitě, byť v televizi by se asi neuživily. Své streamovací kanály má například ATP, PGA Tour, Oktagon, F1 atd.

Pravděpodobně není potřeba upozorňovat na fakt, že všechny tyto streamovací kanály jsou placené. Cena za jednu shlédnutou událost (závod, galavečer, turnaj) se pohybuje od cca 10 eur, cena za celou sezónu potom od 49,99 eur. Dobrou zprávou je, že většinu těchto služeb si po určenou dobu můžete vyzkoušet zdarma a bezbolestně vyzkoušet, zdali služba skutečně stojí za to.

Sport živě v nabídce sázkových kanceláří

Toto je trošku kontroverzní bod, ale pokud se věnujeme tématu, kde sledovat sport živě, nemůžeme tuto možnost ignorovat. Sázkové kanceláře totiž získávají autorská práva na stále větší a větší množství sportovních událostí, které potom nabízejí svým divákům v rámci tzv. živého vysílání. Během tohoto vysílání si pak diváci mohou také vsadit, ale nikdo je k tomu nenutí. Tato nabídka je pochopitelně omezená pouze na registrované zákazníky, kteří si u dané sázkovky vsadí alespoň za 30 korun měsíčně.

Pokud tuto možnost berete z čistě ekonomického hlediska, není úplně špatná. Za 30 korun nekoupíte přístup ani k jedné jediné lize, tady přitom máte k dispozici hromadu různých lig. Na druhou stranu zde existuje riziko, že kvůli tomu podlehnete sázení, ani nemluvě o faktu, že streamy z většiny soutěží jsou v SK nabízeny ve velmi malém rozlišení. Poslední nepříjemností je fakt, že většinu streamů v SK nedoprovází komentář (s výjimkou některých fotbalů, české Extraligy a Oktagonu).

Sport živě na externích streamovacích stránkách

Tato možnost je mezi sportovními fanoušky také nesmírně populární, nabízí totiž možnost sledovat sport živě zdarma, zároveň je ovšem už dost „za hranou“. Externí streamovací stránky nemají k přímým přenosům práva, tudíž je přehrávají načerno z klasických sportovních televizí a streamovacích služeb. Když pomineme eticko-právnickou stránku věci, další nevýhodou těchto přenosů je až neuvěřitelné množství reklam a balastu, kterým se uživatel před shlédnutím streamu musí prokousat. Ani nehledě na riziko, že si těmito přenosy do počítače zatáhne nějaké viry. Tuto možnost vám tedy nedoporučujeme, byť o ní dobře víme.

Kde sledovat sport živě – závěr

Každý sportovní fanoušek má svoje preference a také možnosti. Pokud chcete sledovat nějaký okrajový sport, pravděpodobně se budete muset spokojit se streamovacím kanálem. Pokud se chystáte na sledování fotbalu, nejspíš se obejdete s běžnými televizními programy. Některé služby jsou samozřejmě závislé také na vašem vybavení. Jestliže máte chytrou televizi, je vám v podstatě jedno, kdy, kde a jaký sport sledujete. Na druhou stranu, starší televize vám z internetu nic nezobrazí a tak vysílání budete muset sledovat v počítači nebo telefonu. Ať už jsou ovšem vaše možnosti a preference jakékoliv, existuje obrovská šance, že si z nabízených přenosů vyberete. Jenom se nebojte hledat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 166 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit