Jeseníky nabízejí skvělé podmínky pro lyžování a wellness

Pokud hledáte lyžařské středisko, kde budete mít sněhovou nadílku zajištěnou, upřete pozornost na Jeseníky, zde je provoz vleků zpravidla ukončen o Velikonocích. Ve zdejších zimních střediscích můžete lyžovat už od konce listopadu. Zrelaxovat tělo a načerpat síly vám umožní wellness centrum s širokou nabídkou služeb.

Milovníci zasněžených svahů si přijdou na své

Kde najdete to nejlepší lyžování v Jeseníkách? Ski aréna Karlov má díky svému vybavení co nabídnout začínajícím i pokročilým lyžařům, ale též snowboardistům a běžkařům. Nachází se zde 14 sjezdovek všech obtížností o celkové délce 12 km, na něž vás dopraví 4 sedačkové lanovky. Rovněž si tu užijete večerní lyžování na 5,3 km dlouhých osvětlených tratích, které ho řadí mezi největší na Moravě. Na sjezdovky vás z okolních hotelů doveze kyvadlová doprava ve formě skibusu. Neméně lákavé podmínky naleznete ve skiareálu Kopřivná, jenž se pyšní nejdelší sjezdovkou v údolí Malé Morávky, na kterou vás vyveze 6sedadlová vyhřívaná lanovka.

Kde se ubytovat?

Ideálním výchozím bodem do všech lyžařských středisek v okolí je wellness hotel Kamzík, který je tím pravým místem pro dobití energie po náročném dni. Nejen výše uvedené sjezdovky, ale též Praděd – Ovčárnu, Karlovu Studánku, Červenohorské sedlo či Ramzovou budete mít v dosahu max. několika desítek km od hotelu. Na co se můžete těšit? Zcela jistě je to relaxační centrum, které je doslova nabité wellness procedurami. Po celodenním lyžování vám určitě přijde vhod vnitřní a venkovní finská sauna, infrasauna, parní sauna, whirlpool s barevnou terapií, venkovní hydromasážní vana nebo vířivka. Navštívíte-li tento hotel v létě, můžete využít půjčovnu horských kol, tenisové a badmintonové hřiště či lanové centrum. Kvalitní sportovní zázemí je jako stvořené pro pořádání firemních akcí a nejrůznějších soustředění.