Jak vybrat myčku, abyste nebyli zklamaní

                   

V domácnostech se čtyřmi a více členy je v posledních letech myčka na nádobí jakási nezbytnost, bez které si spousta hospodyněk nedokáže představit každodenní fungování. Přece jen, technologie vznikly právě kvůli tomu, aby člověku usnadnily život, tak proč toho nevyužít. Jestliže jste domácnost vybavili už i sušičkou, zřejmě vám zbývá ještě zakoupit pomocníka do kuchyně, a to myčku na nádobí. V následujících řádcích vám prozradíme, na co při výběru myčky nezapomenout.

Současný trh je vskutku rozmanitý, a tak se vám nabízí myčky s různými funkcemi, s rozmanitými rozměry a v pestré škále designů. Co všechno by měla myčka nabízet, abyste s ní byli opravdu spokojení?

Ušetříte s myčkou vodu?

Pravděpodobně vás jako první bude zajímat, jestli ušetříte vodu, když si pořídíte myčku. Určitě ano, protože pokud si při každém umývání nádobí napouštíte dřez, spotřebujete okolo čtyřiceti litrů vody. V případě, že nádobí umýváte pod tekoucí vodou, spotřeba se zvyšuje až na sedmdesát litrů. Zatímco myčka je mnohem úspornější a dokáže v jednom mycím cyklu umýt třikrát více nádobí, a přitom jí k tomu postačí sedm až dvanáct litrů vody. Samozřejmě záleží na konkrétní myčce, protože každá je úsporná jinak.

Jak je to s velikostí?

Většinou bývá rozhodujícím faktorem cena, nicméně měli byste zohlednit i jiné parametry, jako je například velikost. Vezměte v potaz rozmístění kuchyně. V ne každé kuchyni je možné vymezit prostor na největší myčku na trhu. Stejně tak je nezbytné ujasnit si, zda má být vestavěná myčka, nebo volně stojící. Vestavěná dokonale zapadne do prostoru kuchyně. Jestliže se však nechcete vzdát úložného prostoru v kuchyňské lince, potom najděte jiné místo na myčku.

Sehnat se dají myčky menších rozměrů, tedy takzvané „slim“, které jsou vhodné do domácností s menším počtem členů, protože mají nižší kapacitu (okolo 8 až 12 sad nádobí). Kdežto myčka klasických rozměrů dokáže v jednom cyklu umýt až 15 sad nádobí.

A co funkce a programy?

Čím modernější spotřebič, tím lepší funkce. Stejné pravidlo platí také na trhu s myčkami. Vezměte si takové myčky značky AEG. Pokud sáhnete po některém ze současných modelů, rozhodně neprohloupíte, protože jsou vskutku inovativní. Umývají dokonale, postarají se o to, aby nádobí vypadalo jako nové. Umývání je šetrné a do myčky můžete bez problémů uložit jak objemnější nádobí, tak i křehké sklo. Samozřejmostí je vysoká energetická úspora.

Co se týče funkcí, těch mají myčky AEG celou řadu. Disponují programy jako 30minutové mytí, AutoSence, Eco, extra tichý, intenzivní, PRO ZONE, opláchnutí a čekání a podobně. Výčet programů najdete vždy u každého modelu, stejně tak i informace o kapacitě, délce kabelu, energetické třídě a hlučnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články