Hubnutí a sport. Jak na co nejrychlejší výsledky?

Jak co nejrychleji zhubnout pomocí sportu? Poradíme, které aktivity jsou nejlepší. A když už jsme u té redukce, nesmíme zapomenout na jídelníček.

                   

Máme pro vás tip na dietu, během které se nehladoví a dá se perfektně skloubit se sportem. Výsledky tak budou o to rychlejší.

Jak rychle zhubnout? Zkuste sport a nízkosacharidovou dietu

Úspěchem každého hubnutí je kalorický deficit. Optimální hranice se pohybuje okolo 500 kcal denně. To znamená, že jestli máte denní výdej 2400 kcal, měli byste ze stravy přijmout jen okolo 1900 kcal.

Počítat kalorie a neustále se hlídat není nic snadného. Hlavně když jste v jednom kole a nemáte čas si plánovat jídelníček. Proto získaly na popularitě nízkosacharidové diety. Nejznámější je keto dieta, ale je jich mnohem víc a nebývají tak přísné, přesto mají výsledky.

Základ je vždy stejný. Omezit množství sacharidů a zvýšit příjem bílkovin a tuků. Pro sportovce je to super. Bílkoviny totiž vyživují svaly, zlepšují regeneraci, a navíc zasytí na dlouhou dobu. Když najedete na jídelníček nízkosacharidové stravy, ani nepocítíte, že jste na nějaké dietě.

Nízkosacharidová dieta je vhodná pro dámy i pro chlapy, dokonce se s ní dá zhubnout bez sportu. Jakmile tělu snížíte příjem sacharidů, začne pro energii sahat do tukových zásob. A ty potom mizí doslova před očima. Takže když kvůli práci nestihnete trénink, nemusíte se hned hroutit, že nic nezhubnete.

A aby bylo hubnutí co nejúspěšnější, doporučujeme trochu zamést před vlastním prahem. Jestli máte nadváhu kvůli emočnímu přejídání, stresu a nedostatku času sama na sebe, koukněte na článek Jak se zbavit stresu. Zkuste s tím něco udělat, jinak se vám váha vrátí jako bumerang.

Nejlepší sport na hubnutí

Když najedete na tu správnou stravu a přidáte i nějaký sport, hubnutí bude rychlé a účinné. Jaké jsou nejlepší sporty na hubnutí?

·  Běhání. Díky běhu spálíte až 700 kcal za hodinu. Je to super sport, u kterého se odreagujete. Najděte si v okolí bydliště trasu a pusťte se do toho.

·  Cvičení doma. I cvičení doma je dobrý sport na hubnutí břicha a dalších partií. Stačí zvolit správnou sestavu. Jestli budete hlavně posilovat, spálíte okolo 300 kcal za hodinu. Dynamičtějším kardiem spálíte skoro jednou tolik. Tréninky najdete třeba na YouTube. Cvičit se dá i podle aplikace z mobilu.

·  Jízda na kole. Během hodiny na kole spálíte 400 až 700 kcal. Záleží na intenzitě. Kolo vám vytvaruje nohy a zadek. Zároveň je super pro lidi s nadváhou, protože se při něm nezatěžují klouby.

·  Fotbal. Chodíte hrát fotbal? Výborně! Protože během hodinového tréninku spálíte až 700 kcal. Zapracujete na fyzičce a svalech na nohou.

·  Plážový volejbal. Během hodiny vypotíte až 700 kcal. Volejbal v písku je hodně náročný, a tak posílíte komplexně celé tělo.

·  Plavání. Jestli milujete vodu, začněte pravidelně plavat. Během hodiny spálíte okolo 450 kcal v závislosti na tempu a stylu. Výhodou je, že nenamáháte klouby. Zároveň ale posílíte kompletně celé tělo.

Jestli nemáte bůhvíjakou fyzičku, nevěšte hlavu. Nejdůležitější je chtít! Začněte zvolna a pomalu přidávejte na zátěži.

Tělo se brzy přizpůsobí a sami uvidíte, jaké budete dělat pokroky. Vyzkoušejte naši 30denní výzvu – pusťte se do cvičení pro začátečníky. Po měsíci se budete sami divit, jak se vaše postava proměnila. A až se zlepší vaše výkonnost, začněte s náročnějším cvičením. Třeba právě s běháním.   

Nezapomínejte po tréninku jíst a nedržte hladovky

Ať už si vyberete jakýkoliv sport na hubnutí, nezapomeňte po něm jíst. Spousta lidí má tendenci po tréninku jít nalačno spát nebo se najíst až za několik hodin. To ale není moc dobrý nápad. Tělo potřebuje co nejdřív doplnit živiny, jelikož jich během aktivity hodně spotřebovalo.

Co se hodí jako potréninková svačinka? Něco s bílkovinami. Takový domácí jogurt, který si uděláte ve vlastním jogurtovači, je ideální volbou. Domácí jogurt můžete využít i k přípravě zdravých pomazánek a lučiny k snídani nebo k večeři. Hubnutí je hned větší zábava, když přiložíte ruku k dílu. Dalším kvalitním zdrojem bílkovin jsou vejce, cottage, kuřecí maso nebo proteinový nápoj.

Rozhodně nedržte žádné hladovky stylu snídaně – trénink a potom celý den nic. Jednak hrozí, že až večer přijdete domů, uděláte nájezd na ledničku. Za druhé je takové hubnutí neudržitelné. Tělo vyhladovíte, a to si začne při každé příležitosti ukládat živiny v podobě tuku. Takže až s hubnutím skončíte, dostaví se jojo efekt. Nemluvě o tom, že se hladovka negativně podepíše na vaší fyzičce a náladě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování