Chcete adrenalin? Staňte se pilotem na zkoušku. Nebo pilotkou!

Letecké zážitky jsou dnes dostupnější než kdy dříve. Finančně i lokalitou. Vzlétá se i v menších městech po celé republice, a to o víkendech i během týdne, ve dne i v noci. Je jen na vás, jestli toužíte po romantickém letu, přeletu nad Alpami nebo adrenalinovém řízení vrtulníku.

Stát se pilotem na zkoušku nebo napořád je snem mnoha mladých mužů, ale i žen. Proč si svůj sen z mládí nesplnit? Zjistíte, jestli máte talent pro řízení letadla či vrtulníku a zda zvládnete řešit nouzové situace, jako třeba vysazení motoru, které je možné snadno simulovat. Nicméně nebojte, vždy budete mít po svém boku zkušeného pilota. Nebezpečí nehrozí.

Nemusíte umět vůbec nic

Že vůbec netušíte, jak se takové letadlo řídí? S tím se počítá. Nejdříve začnete předletovým briefingem. Proberete základy řízení, zjistíte, na co jsou jednotlivé palubní přístroje, prohlédnete si trasu na mapě a dozvíte se také o tom, jak se postupuje v nouzových situacích. Pak vzlétnete, v bezpečné výšce převezmete řízení, vyzkoušíte si zatáčet, měnit výšku i rychlost.

Pilotovat lze ultralighty letadla i vrtulníky . Dokonce si můžete vyzkoušet přistát přímo na Ruzyni. Mezi velmi zajímavé zážitky patří i let do Chorvatska nebo přelet nad rakouskými Alpami. Případně jsou tady vyhlídkové lety, ale pro milovníky adrenalinu by něco takového byla jistě nuda.

Životní zážitek je cenově dostupný

Zřejmě vás zajímá, kolik takový zážitek stojí, že? S ultralightem nebo menším letadlem se vejdete i do 5 000 korun. Vrtulník je o něco dražší, let vyjde na necelých osm tisíc. Za přistání s letadlem na Ruzyni si pak ještě pár tisíc připlatíte. Ceny jsou ovšem závislé nejen na letadle, ale i na počtu pasažérů.

Skvělý narozeninový dárek i teambuilding

Pilotování letadla je skvělým dárkem k narozeninám, výročí, Vánocům či jiné příležitosti. Lidé často objednávají poukazy jako dárek. Mezi obvyklé zákazníky patří také firmy, protože společné létání rozhodně patří mezi nejoriginálnější firemní akce. Celodenní program je samozřejmě doplněn o občerstvení a pro všechny, kdo jsou z letu do oblak vystrašení, bývá připravený také letecký simulátor velkého dopravního letadla.

Napoprvé klasiku, napodruhé specialitku

Přijde vám klasický let jako nuda? Napoprvé rozhodně není. Kdybyste si ho ale chtěli zopakovat, lze zauvažovat i nad zajímavějšími možnostmi. Nabízí se třeba adrenalinový let vrtulníkem, přelet nad rakouskými Alpami nebo let do Chorvatska. Přeletíte všechny zácpy, vykoupete se a zapilotujete si zase zpátky domů. Ale pozor, žádné velké kufry, protože letadlo má omezenou nosnost. V oblacích platí jiná pravidla než na zemi, však uvidíte.

Více informací najdete přímo na webu společnosti Pilotem na zkoušku, která je největší leteckou společností realizující letecké zážitky na více než desítce letišť po celé ČR.