Filip Hronek se stane nejlépe placeným českým obráncem v historii NHL. Částka 1 277 000 000 Kč mu ale nestačí

Filip Hronek má na stole smlouvu, která mu za osm let vydělá téměř 1,3 miliardy korun. Stane se tak nejlépe placených českým obráncem v historii. Chce ale víc.

i Zdroj fotografie: Vancouver Canucks
                   

Hronkovi v létě končí ve Vancouveru Canucks tříletá smlouva s ročním platem v průměru 4,4 milionu dolarů, tedy 104 milionů korun. Po fantastické sezoně, kterou letos v NHL prožívá, je jasné, že nový kontrakt bude monstrózní. Podle kanadských médií už mu vedení klubu nabídlo osmiletou smlouvu za 1 277 000 000 Kč. Miliardová suma ale rodákovi z Hradce Králové nestačí.

První nabídku odmítl

Respektovaný novinář Frank Seravalli z Daily Faceoff tvrdí, že tuhle nabídku Hronek a jeho agent Allan Walsh nevzali úplně dobře. „Může si klidně říct o osm milionů dolarů ročně. Vzhledem k výši ostatních smluv obránců v NHL na to má rozhodně nárok a v případné arbitráži takové peníze dostane,“ nastínil Seravalli.

Zámořští experti se shodují, že se nakonec obě strany domluví na částce 7,85 milionu dolarů za rok. Tedy v přepočtu celkem na 1 485 000 000 Kč za osm let. Je jasné, že Hronek se po podpisu smlouvy stane nejlépe placeným českým obráncem v historii NHL. A to výrazně. Dosud měl z jeho krajanů nejvíc Roman Hamrlík. V letech 2007 až 2011 bral krásných 5,5 milionu dolarů za rok.

Hronek nasbíral 48 bodů

Bronzový medailista z MS ve Finsku 2022 si po loňském příchodu z Detroitu skvěle sedl s dalším hvězdným bekem Quinnem Hughesem. Vytvořili možná nejlepší obrannou dvojici v NHL. Za dosavadních 81 zápasů Hronek nasbíral 48 bodů (5 gólů a 43 asistencí). „Je snadné s ním hrát. Výborně tvoří hru a dokáže mi otevřít ještě víc prostoru,“ řekl šestadvacetiletý Hronek pro klubový web.

Moje nejšťastnější období, říká Voráček o životě bez hokeje. Jak spravuje 2 miliardy, které v NHL vydělal?

Po Nečasovi, Zachovi a nedostižném Pastrňákovi, o jehož fantastické sezoně jsme na SportechŽivě také psali, je Hronek 4. nejproduktivnějším Čechem tohoto ročníku NHL. Za zmínku stojí také jeho hodnocení účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech, kde má výrazně pozitivní bilanci +33. To ho řadí na 11. místo v celé lize.

Celkově Hronek v NHL odehrál 390 zápasů a zaznamenal 205 bodů. Pozornost ale poutá i jinak. V březnu se proslavil potyčkou na tréninku s útočníkem Conorem Garlandem. A v tomto týdnu si také vyměnil pár ostrých slov s hráči Calgary. Po šarvátce na ně křičel, že jim po mizerné sezoně za dva dny začínají prázdniny. Za to Vancouver patří i díky českému obránci k favoritům na Stanley Cup.

Zaslouží si podle vás Hronek takové peníze? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články