Základní část zámořské NBA je za námi

i Foto: pixabay.com
                   

Téměř až do posledního zápasu se bojovalo v zámořské NBA o to, kdo postoupí do play off. Během základní části se odehrálo několik zajímavých událostí s mnohdy nečekaným rozuzlením. Pojďme se na ně tedy podívat.

Loučící se legendy

Hned na začátky ročníku oznámili dvě hrající legendy, že se jedná o jejich poslední sezónu v zámořské soutěži. Těmi legendami byli samozřejmě Dirk Nowitzki a Dwayne Wade. Ačkoliv by si kariéry obou těchto velikánů rozhodně zasloužily skončit titulem, bohužel se ani jeden z těchto hráčům se svým týmem neprobojoval ani do play off. Zatímco Wade bojoval se svým týmem téměř až do úplného konce a naději ztratil až v předposlední zápas základní části, německý Dirkules věděl již dlouho dopředu, že se do play off letos s jistotou nepodívá. I tak si však oba hráči za svůj přínos zámořské soutěži a basketbalu obecně zaslouží velký respekt.

Česká stopa stále výraznější

Ačkoliv naši zemi zastupuje v zámořské soutěži momentálně pouze jeden hráč, Tomáš Satoranský, jeho role v týmu Washingtonu se během ročníku velmi změnila, tedy samozřejmě k lepšímu, a jelikož mu právě vypršela smlouva, je ve velmi dobré vyjednávací pozici pro podpis další. Sám se vyjádřil, že by rád pokračoval v týmu Washingtonu, ale uvidíme, kam jeho další kroky povedou. Rozhodně je však třeba říci, že v této sezóně prokázal, že na NBA rozhodně má.

Vítězové základní části

Vítězů základní části je hned několik. V první řadě tedy týmy Milwaukee a Golden State, kteří opanovali své konference. Zatímco u válečníků z Golden State se to očekávalo, jelikož jsou obhájci titulu a dost možná mají nejlepší tým v historii soutěže, Milwaukee před sezónou rozhodně nebylo pasováno do role favorita. Mezi jednotlivci je vítěz pravděpodobně James Harden, který přepisoval svými střeleckými výkony historii a nejspíš se stane MVP ligy, tedy nejužitečnější hráč základní části.

Poražení základní části

Mezi největší poražené lze jistě řadit tým Los Angeles Lakers. Ty sice před sezónou posílila hrající legenda Lebron James, ale ani ten nedokázal ten mladý tým dovést do play off, což byl jasný cíl. Mezi další velké poražené lze zařadit také Phoenix, který v základní části, která se hraje na 82 zápasů, dokázal vyhrát pouze devatenáctkrát a skončil s nejhorší bilancí na dně celé ligy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články