Z ledu rovnou do ringu, Miroslav Brož a jeho sportovní cesta

i Foto: gramho.com
                   

Jednatřicetiletý Miroslav Brož je vycházející hvězdou bojových sportů a nedávno se představil například na akci OKTAGON PRIME 3 ve slovenském Šamoríně. Potetovaný svalovec přitom v mládí tíhl spíše k hokeji a v mládežnických kategoriích Slavie se mu dařilo natolik, že pokud by v započaté kariéře pokračoval, dnes mohl chytat po boku Petra Mrázka a Davida Ritticha slavnou zámořskou NHL. Stopku mu ovšem tenkrát vystavilo zranění a také špatné rozhodnutí tehdejšího trenéra Vladimíra Růžičky. V čem se slavný kouč zasadil o to, že Brož nakonec změnil zaměření?

Bijec, který se mohl prohánět po ledových kluzištích

Miroslav Brož svým vzezřením a muskulaturou na první pohled působí jako zkušený zápasník, ze kterého jde v ringu strach. Nechybělo přitom mnoho a jeho sportovní kariéra se mohla ubírat naprosto odlišným směrem. Kdysi se totiž věnoval hokeji a konkrétně oslňoval na postu brankáře Slavie. V mládežnických kategoriích dokonce nakoukl do reprezentace, objevoval se po boku Jakuba Voráčka, Michaela Frolíka či Michala Neuvirtha.

V osmnácti letech se Brož pilně připravoval na světový šampionát a Jozef Stümpel, slovenský hokejový útočník a mistr světa z roku 2002, jej navíc lákal do Kanady, kde by se brankářova kariéra mohla rozvinout naplno. Brož ovšem tenkrát nabídku odmítl s tím, že se o něj trenér Vladimír Růžička dobře postará, jak mu ostatně slíbil. V talkshow OKTAGON Majk ale zápasník pronesl, že tak se bohužel nestalo.

Zranění a nedůvěra Vladimíra Růžičky vyústily v tvrdý pád

Problémy s fyzickou únavou a přepětím nakonec vyústily ve zranění třísel, po němž se Miroslav Brož už nevrátil na úroveň, jíž předtím opouštěl. Hodně k tomu údajně přispěla také skutečnost, že jej Růžička v důležitých momentech nepodržel a místo něj vsadil na jiné koně. Rok bez hokeje byl bohužel znát a rozjetý vlak šikovnému brankáři ujel. Dle svých slov to tenkrát hodně těžko nesl a protože se svého snu nehodlal vzdát úplně, pokračoval alespoň coby trenér.

Pak se Brož naštěstí zamiloval do bojových sportů a konkrétně MMA, které u nás proslavil především Karlos Vémola, mu naprosto učarovalo. Přivedl k němu navíc i dalšího vysloužilého hokejistu Michala Martínka. S trochou nadsázky tak můžeme říci, že MMA se u nás stalo takovým záchytným bodem pro odložené hokejisty, jimž na ledě prostě nebylo přáno.

Foto: gramho.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články