West Ham chce stopera ze Slavie. Jako jediný z Premier League přitom stále nepodepsal žádnou posilu

Co se děje s West Hamem? Po prodeji Declana Rice má dostatek financí, ale žádné posily během letního přestupového okna nepřivedl. Problémy klubu jsou horší, než se může zdát.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Byla to velká sláva, když kladiváři v Praze zvedli nad hlavu pohár pro vítěze Konferenční ligy. Pro West Ham šlo o první trofej po 43 letech. Ulice východního Londýna pak zaplnily desetitisíce fanoušků při triumfální jízdě hráčů. Od euforie uplynuly necelé dva měsíce. Jenže nová sezona začíná už za pár dní a Hammers jsou jediným klubem Premier League, který v létě nepodepsal žádnou posilu.

Napětí ve West Hamu

To vše navzdory 105 milionům liber, které jim přinesl prodej kapitána Declana Rice do Arsenalu. Kladiváři přitom byli spojováni s mnoha jmény. Některé nabídky kluby odmítly, hlavní zádrhel je ale jinde. V zákulisí se hovoří o neshodách ohledně posilování a začíná být jasné, že výhra trofeje v minulé sezoně zakryla spoustu chyb na hřišti i mimo něj.

iZdroj fotografie: West Ham United

Poslední rána přišla v úterý, když Ajax „ukradl“ West Hamu devatenáctiletého křídelníka Manchesteru City Carlose Borgese. Kladiváři si byli jistí, že přestup za 14 milionů liber je téměř hotový, jenže nizozemský klub je převálcoval nabídkou 17 milionů liber. Tím jim proklouzla mezi prsty už několikátá posila. Pak navíc přišla zpráva, že kladiváři vycouvali z jednání o přestupu záložníka Southamptonu Jamese Warda-Prowse. Sestupující Saints požadují 30 milionů liber.

Ward-Prowse? Ne. Maguire? Také ne

West Ham poslal svatým dvě nabídky na anglického reprezentanta. Ta druhá byla na 20 milionů liber plus 5 milionů liber v bonusech. Southampton zmiňovanou částku odmítl. Stejně dopadla i nabídka Hammers ve výši 20 milionů liber za obránce Manchesteru United Harryho Maguirea. David Moyes si dělal zálusk také na záložníka Reds Scotta McTominaye, jehož cena je odhadována na 45 milionů liber.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mezi další vyhlédnuté hráče patřili Conor Gallagher z Chelsea, když Blues odmítli 40 milionů liber, a Joao Palhinha z Fulhamu. Londýnský rival West Hamu shodil ze stolu nabídku na 45 milionů liber. Jednalo se také o Edsonu Alvarezovi z Ajaxu, Ianu Maatsenovi z Chelsea a Alexi Scottovi z Bristolu City. V úvahu přicházel i obránce Jonathan Tah z Leverkusenu a Denis Zakaria z Juventusu.

West Ham opět loví ve Slavii

V Rennes se kladiváři zajímali o francouzského reprezentačního levého beka Adriena Trufferta a monackého záložníka Youssoufa Fofanu. Podle aktuálních zpráv ukrajinského serveru Sport chtějí Hammers získat obránce Maksyma Talovjerova ze Slavie. Zajímavý výčet, ale když se na jména zaměříte, zřejmě vám přijde, že West Ham vlastně neví, co chce. Samozřejmě, prioritou je náhrada za Declana Rice, posílit ale potřebuje i defenziva.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Kladiváři před sebou mají další náročnou sezonu. Triumfem v pražském Edenu si zajistili účast v Evropské lize. Kádr tak potřebuje zvýšení kvality i konkurence. Znamená to, že nový technický ředitel klubu Tim Steidten je již po pouhém měsíci ve funkci pod silným tlakem.

Ostrované vs. hráči z kontinentu

Steidten byl jmenován po působivé práci v Leverkusenu a Brémách. Jeho úkolem je dohlížet na strategii West Hamu v oblasti získávání hráčů a řídit skauting. Rychle se však ukázalo, že Steidtenův přístup založený na datech a kontaktech na kontinentu narazil na Moyesovu touhu po britském jádru týmu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

TalkSPORT uvedl, že vztahy mezi Moyesem a Steidtenem jsou již po tak krátké době napjaté. Němec nakonec může odejít po pouhých týdnech ve funkci. Navzdory Steidtenovu příchodu zůstává v klubu také jeho bývalý přestupový guru Rob Newman, což situaci ještě více komplikuje. V rozhovoru pro Sky Sports minulý týden Moyes potvrdil, že West Ham je na přestupovém trhu „aktivní“, ale vzápětí dodal: „Doufejme, že někteří z nich v budoucnu přijdou.“

Tři kohouti a déjà vu

To nezní jako slova trenéra, který si je jistý, že do nové sezony vstoupí s prvotřídním týmem. Na jednu stranu je možná majitel klubu David Sullivan jen obezřetný a nechce se nechat oškubat. Soupeři vědí, kolik získal West Ham z prodeje Rice a snaží se toho využít k co nejvyššímu zisku. Hammers ale minimálně od ledna věděli, že Rice v létě odejde. Měli spoustu času na to, aby našli náhradu a domluvili se na podmínkách smlouvy.

iZdroj fotografie: West Ham United

Váhání West Hamu při jednáních zažili fanoušci už před rokem. Thila Kehrera, Lucase Paquetu a Emersona přivedli kladiváři až po začátku sezony. Všichni tři pak potřebovali čas na aklimatizaci a výsledkem byl boj o záchranu. S blížící se novou sezonou to vypadá, že se historie bude opakovat. Zatímco kladiváři na trhu klopýtají, všichni jejich soupeři posilují. A čas nekompromisně běží.

Kdo ze Slavie by byl pro West Ham největší posilou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články