West Ham hledá náhradu za Rice. Která hvězda se postaví po bok Součka s Coufalem?

Anglický West Ham United oslavil trofejí konec soutěžního ročníku, přesto se vedení ostrovního celku již musí připravovat na další. Jak nahradí oporu?

i Zdroj fotografie: West Ham United
                   

V Evropské konferenční lize sice zázračně triumfovali, v domácí soutěži však zažívali strmý ústup ze slávy. Anglický West Ham United skončil v Premier League až na čtrnácté pozici a do posledních kol musel bojovat o holé udržení. Kladiváři budou chtít v nadcházejícím ročníku zapomenout na šňůru matných výsledků zejména v podzimní části sezóny, přesto je čeká náročný úkol. Je totiž zřejmé, je klíčový muž v podobě kapitána Declana Rice míří o stupínek výše.

Anglického reprezentanta dlouhodobě vábí jak Arsenal, tak Chelsea, zájem má však také Manchester United a další zámožné celky. Spekuluje se o částce ve výši až sta milionů liber, tedy hranici atakující tři miliardy korun. West Ham tak v současné době musí hledat adekvátní náhradu i s ohledem na náročný program: v příštím ročníku totiž celek z východního Londýna čeká účast v základní skupině Evropské ligy.

iZdroj fotografie: West Ham United

Podle informací deníku BILD si sportovní vedení klubu vyhlédlo náhradu za svého kapitána v Ajaxu Amsterdam. Kádr trenéra Davida Moyese by mohl posílit pětadvacetiletý středopolař Edson Álvarez, který se podepsal pod poslední dva tituly svého klubu v nizozemské lize. Mexický reprezentant dosud odehrál za Ajax 146 utkání včetně důležitých klání v Lize mistrů a Evropské lize. Klubovou kasu by měl vyjít na zhruba 30 milionů liber, tedy asi 830 milionů korun.

Ve hře je i příchod Phillipse

Spekuluje se však také o možném příchodu záložníka Kalvina Phillipse z Manchesteru City. Anglický reprezentant přestoupil přitom do mužstva úřadujícího mistra teprve před rokem za 42 milionů liber (1,1 miliardy korun), přesto se zatím vinou zranění a špatné formy nedokázal výrazněji prosadit. Sedmadvacetiletý hráč nastoupil v lize jen ke 290 minutám, dalších 39 pak přidal v Lize mistrů.

Podle bývalého anglického záložníka Tima Sherwooda by šlo o vhodnou variantu pro obě strany. „Byl by to skvělý přesun, ale Pep Guardiola mu nejspíše dá šanci uspět,“ prohlásil v podcastu No Tippy Tappy. Podle někdejšího trenéra Sama Allardyce je tak spíše pravděpodobnější možný příchod Phillipse jako hráčská kompenzace ze strany Manchesteru City v případě, že by Declan Rice zamířil právě do jeho kádru.

Jak znám Moyese, tak by to pro něj byl ideální hráč. Bylo by to pro něj snadnější než ho vykupovat,“ dodává s odkazem na Phillipsovu dlouholetou smlouvu. Je tak velkým otazníkem, kdo nakonec po bok českých reprezentantů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala zamíří.

Dokáže West Ham v příštím ročníku uspět i bez Declana Rice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články