Útok na genitálie v ragby dělí společnost na dva tábory

i Foto: ladbible.com
                   

Oko náročného diváka si v londýnském Twickham Stadium přišlo na své. Jednalo se o zápas plný emocí a nečekaných zvratů, kde vítěze určily až poslední minuty. Ragbisté Anglie se v rámci turnaje Six Nations Cup postavili proti výběru Walesu a derby nakonec ovládli v poměru 33:30. Přestože výkony obou mužstev byly skutečně obdivuhodné, v médiích se namísto nich řeší zkrat domácího reprezentanta Joea Marlera. Toho kamery v přímém přenosu přistihly, jak se rukou sápe po pohlavním údu protihráče a několikrát jej pevně sevře. Našim čtenářům mužského pohlaví určitě nemusíme vysvětlovat, jak velkou bolest musel Alun Wyn Jones pociťovat. Hříšníkovi hrozí vysoké tresty, lidé se jej však na druhou stranu také zastávají.

Útok na mužské přirození zastínil výsledek zápasu

Sobotní klání mezi ragbisty Anglie a Walesu přineslo zajímavou podívanou a hlavní roli bohužel nesehrály výborné výkony obou reprezentačních mužstev, nýbrž nevhodné chování devětadvacetiletého Joea Marlera. Hromotluk vážící 120 kilo si během nepřehledné situace na trávníku pomohl dosti nevybíravým způsobem – pevným sevřením genitálií. Čtyřiatřicetiletý Alun Wyn Jones pocítil na vlastní kůži sílu soupeřových paží a ačkoli se u rozhodčích pokoušel reklamovat nedovolený zákrok, neuspěl.

Hvězda Anglie tak poměrně překvapivě unikla trestu, přestože televizní kamery měly v daný moment jasno a dokonce i videorozhodčí chtěl situaci podrobněji přezkoumat. Jones však může být klidný, protože zákrok daleko za hranicí pravidel a slušného chování (v pravidlech jasně stojí, že tahání, kroucení nebo mačkání varlat je zakázáno) bude mít s největší pravděpodobností dohru. Fanoušci a někteří sportovní odborníci po tom vyloženě touží.

Co tedy Marlerovi reálně hrozí? Údajně může přijít zákaz sportovní činnosti v rozmezí od jednoho do čtyř let. Dále se pak skloňuje také úplný konec v reprezentaci Anglie. Pokud se některý z těchto scénářů naplní, ragbistovi vyjde vtípek pořádně draho.

Sexuální obtěžování, pokus o vtip nebo dokonce hrozba vězením

Názory na chování Joea Marlera se liší člověk od člověka. Někteří internetoví diskutující obviňují hvězdy anglického ragby ze sexuálního obtěžování, jiní mu dokonce přejí pobyt ve vězení. Na druhou stranu se však najdou i zastánci, kterým přijde aktuální situace směšná a zcela zbytečná. Do kterého tábora se řadíte vy? Zanechte nám názor v komentářích.

Foto: ladbible.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články