Usain Bolt se v Londýně popral a utekl před policií

Foto: thesun.co.uk

Ve světě určitě nenalezte slavnějšího běžce, než-li rodáka z Jamajky Usaina Bolta. Absolutní král závodních tratí znovu prokázal svůj talent „rychle zmizet“, ovšem v poměrně nelichotivé disciplíně. Sportovec se totiž během uplynulého víkendu vydal s přáteli na noční tah anglickým Londýnem a namísto zábavy se v rušných ulicích popral. Na místu incidentu samozřejmě vyrazila policie, jenže Bolta tam už nenašla. Zmizel ještě předtím, než stačil podat výpověď.

Dvě skupinky rozzuřených výtržníků se proti sobě postavily na ulici

Naprosto poklidný večer v ulicích Londýna se rázem změnil v divokou jízdu. Dvě početné skupiny mužů se proti sobě postavily na chodníku a rozhodli se vyřešit své spory pěstním soubojem. Mezi nimi se mimo jiné nacházel také olympijský vítěz Usain Bolt, který se do poslední chvíle snažil předejít fyzickému konfliktu. Jeho snažení ovšem vyšlo naprosto vniveč. Banda se do sebe pustila hlava nehlava a většina kolemjdoucích se shodovala, že takto rozsáhlou bitvu ještě neviděla. Jeden z přihlížejících dokonce pronesl:

„Během několika málo vteřin se na ulici rvalo asi třicet lidí rozdělených na dvě skupiny. Vždycky, když to vypadalo, že se situace konečně uklidní, vznikaly nové a nové boje. Na první pohled to bylo opravdu děsivé. Sám Usain Bolt neudržel nervy na uzdě a do rvačky se zapojil.“

Policie na místo rvačky přijela pozdě

Lidé procházející jindy klidnými ulicemi Londýna byli z podívané naprosto šokováni. Jeden zachoval tolik duchapřítomnosti, aby na místo incidentu přivolal strážce pořádku. Ti však přijeli až ve chvíli, kdy byl spor definitivně zažehnán. Jelikož nikdo nepořídil žádné záznamy a bezpečnostní kamery na místě také nebyly, dá se předpokládat, že zúčastněné osoby se žádného disciplinárního řízení nedočkají.

Podle očitých svědků našel Usain Bolt viníka rvačky a stručně mu za pomocí pěstí vysvětlil, co si o něm vlastně myslí. Pak s kamarády nasedl do přivolaného taxíku a z místa činu odjel.

Usain Bolt a výčet jeho sportovních úspěchů

Třiatřicetiletý Usain Bolt je světovým rekordmanem a držitelem mnoha cenných trofejí. Za zmínku stojí například sada osmi zlatých medailí z Letních olympijských her a jedenáct zlatých kovů z Mistrovství světa v atletice. Bolt je nejrychlejším člověkem historie, protože dokázal vyvinout maximální rychlost 44,72 km/h, za což by se nemusel stydět ani osobní automobil z minulého století. Celkem čtyřikrát ovládl anketu Atlet světa a čtyřikrát získal také titul nejlepšího sportovce světa. Jeho úspěchy zřejmě nikdo jen tak nepřekoná.

Foto: thesun.co.uk