Ti dopadli! Sportovci, kteří z různých důvodů skončili na mizině! (1. část)

i Foto: nypost.com
                   

Nikoho z vás zřejmě nepřekvapí, že profesionální sportovci si během své kariéry vydělají opravdu slušný balík peněz, o kterém se nám běžným smrtelníkům ani nesní. Na druhou stranu se ovšem najde i hodně takových, kterým v pozdějším věku vinou neuvážených rozhodnutí nezbude zhola nic. Nedávný případ Tomáše Řepky ostatně mluví za vše. Jaké další světové hvězdy sportu své miliony utratily a momentálně jim na bankovních kontech visí téměř nula?

Scottie Pippen

Basketbal je v USA jedním z nejpopulárnějších sportů, ačkoli v naší rodné domovině tak oblíbený zdaleka není. Tamní hráči si díky lukrativním smlouvám ovšem přijdou na astronomické peníze. Šestinásobný vítěz NBA Scottie Pippen je toho jasným důkazem. Jeho majetek v letech největší slávy čítal neskutečných 110 milionů dolarů.

Zdá se neuvěřitelné, že takové množství peněz dokázal sportovec zcela „rozfofrovat“ a momentálně se potýká s dluhy ve výši pěti milionů dolarů. Nevyšla mu jeho investiční taktika, kvůli které dokonce žaloval banku, s níž se do neuvážených obchodů pouštěl. Žaloba ovšem nevyšla a úroky, jistiny a poplatky udělaly z bývalého basketbalisty jednoho z největších sportovních dlužníků.

John Arne Riise

Tento rodák z Norska je jedním z mála tamních fotbalistů, kteří se prosadili v Evropě. V dobách své největší slávy kopal za slavný Liverpool FC, dařilo se mu na všech frontách. Týdně si tenkrát přišel na 75 tisíc dolarů, dohromady vydělal 20 milionů dolarů. Svůj majetek vložil do rukou finančních poradců, kteří ovšem s penězi nehospodařili zrovna v rukavičkách. Následkem toho Riise přišel téměř o všechno, musel dokonce vyhlásit bankrot.

Stejně jako v předchozím případě se i Riise snažil poradce žalovat, ale nebylo mu to nic platné. Momentálně mu je osmatřicet let a stále hraje v rodném Norsku, aby si vydělal alespoň nějakou částku, která by pokryla jeho životní výlohy. Smutný osud hráče, který měl být příkladem pro norské mladíky.

Sam Hurd

Nejen špatná rozhodnutí na finančním trhu mohou slavné sportovce připravit o většinu jejich peněz. Toho je jasným důkazem hráč amerického fotbalu Sam Hurd, jemuž skvěle rozjetou kariéru zničily drogy. Proslýchá se, že za ně byl měsíčně schopný utratit třeba i dva miliony dolarů. Bylo jasné, že takové množství kokainu nemůže mít jenom pro sebe.

V roce 2011 byl obviněn z distribuce drog, za což mu hrozilo doživotí. Nakonec jej soud před pěti lety poslal na 15 do vězení. Trest si odpykává v Texasu. Omamné látky zkrátka dokáží zničit život lidem ze všech různých společenských vrstev.

Kenny Anderson

Dalším basketbalistou, který musel vinou finančních problémů vyhlásit bankrot, je Kenny Anderson. Jeho život byl jedna velká jízda, jíž provázela řada špatných rozhodnutí. Mýval na kontě neuvěřitelných 60 milionů dolarů. O část peněz jej připravili přátelé a známí, podstatnou část utratil za drahá auta a hodně mu také sebrala bývalá manželka při rozvodovém řízení. Sportovec dále musel platit tučné alimenty, takže je momentálně rád, když mu zbude dost peněz na chleba s máslem.

Foto: nypost.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články