Temná zpověď Dominika Haška, dluhy a řízení pod vlivem alkoholu

Dominik Hašek je bezpochyby jednou z největších sportovních ikon České republiky. Během své bohaté dosáhl nebývalých úspěchů, z nichž za zmínku stojí například zlatá medaile z olympiády v Naganu, dva Stanley Cupy s Detroitem Red Wings a šest prestižních ocenění Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL. V poslední zmíněné disciplíně nemá Hašek dodnes konkurenci a je proto právoplatným členem Síně Slávy zámořské hokejové soutěže. Jeho život ovšem neprovázely jen úspěchy, ale také tvrdé pády. Ještě během aktivních hokejových let založil společnost, která byla od začátku odsouzena k záhubě a prodělala mu neskutečné množství peněz. Během svého dlouholetého působení v zámoří byl navíc jednou přistižen při řízení pod vlivem alkoholu. Je legendární „Dominátor“ skutečně muž bez poskvrny, jak si o něm mnozí čeští fanoušci myslí?

Sláva mu kdysi stoupla do hlavy, dnes se za své činy stydí

Dominik Hašek začínal s hokejem v rodných Pardubicích a od začátku bylo jasné, že pod křídly tamních „Perníkářů“ roste hvězda celosvětových rozměrů. To se ostatně potvrdilo hned o několik let později, kdy jako kometa vlétl do NHL a všechny udivoval svými heroickými výkony. Prakticky okamžitě se stal jednou z největších hokejových hvězd své doby, což mělo za následek, že některé jeho další kroky byly opravdu nešťastné. V roce 1995 jej tamní policie zastavila kvůli rychlé jízdě a během dechové zkoušky bylo navíc zjištěno, že v krvi měl poměrně značné množství alkoholu. Sám Hašek na toto období vzpomíná v rámci rozhovoru pro deník iSport následovně:

„Média se se tím bavila na hlavních stránkách a časech několik dní. Navíc, když si zpětně uvědomím, co jsem ve spojení s tím ještě následně říkal za blbosti!? Dnes mi hlava nebere, jak jsem na ty věci reagoval. Třeba se mě ptali, jestli nemám problémy s alkoholem a já místo, abych odpověděl nějak diplomaticky nebo raději kriticky, tak jsem prohlásil něco v tom smyslu, že jestli je mám já, tak je má půlka NHL? Samozřejmě, že to muselo vyvolat další spíše negativní reakce. Ale bylo mi dvacet devět, chytal jsem výborně a tak se přes všechno přenesete v takovém případě lépe.“

Hašek se pokoušel prosadit v byznysu, neúspěšně

Po návratu do Čech se Hašek pokusil vytěžit maximum ze svého slavného jména a proto se vrhl na podnikání. Založil vlastní značku oblečení s názvem „Dominátor“, od které si sliboval, že se mu postará o budoucnost, až s hokejem na dobro skončí. Jak se ovšem mýlil… Jediným štěstím bylo, že v té době ještě aktivně hrával za Pardubice a měl tedy stále jistý měsíční příjem, protože Dominátor mu prodělal bezmála 80 milionů korun! O nepovedeném pokusu ve světě podnikání v roce 2017 mluvil takto:

„Byl to neúspěšný projekt, který jsme začali dělat s několika lidmi. Hrál jsem tehdy ještě hokej a dával jsem do něj vše. Vždycky jsem jen přijel a podíval se na výsledky, které nebyly uspokojivé. Když jsem přestal s hokejem, rozhodl jsem se, že raději ukončím činnost firmy. To bylo správné řešení.“

Jak je to s dvaapadesátiletým Dominikem Haškem dnes? Z neúspěchu se již oklepal a navíc rozjíždí i nový byznys. Jeho značka nápojů se již dostala do velkoobchodních řetězců, takže to vypadá, žena druhý pokus všechno zvládl mnohem lépe.

Foto: thehour.com