Sportujte – uděláte tím něco pro své zdraví

                   

Sport má v životě člověka důležitou roli. Měli bychom se snažit, abychom si pravidelně nebo aspoň párkrát v týdnu našli čas na sportování. Sporty jsou koneckonců jednou ze zbraní a pomocí, které nám pomáhají udržet naše zdraví, protože to máme jenom jedno a bez něj to nejde. Pochopitelně ruku v ruce s tím jde i strava, ale sport je také zpestření a využití volného času. Jestliže se vám nechce sportovat samotným, můžete vzít kamaráda či kamarádku, partnera nebo partnerku. V tomto ohledu se tak dají vykonávat i kolektivní sporty.

Když jsou dva, tak obvyklý sport je tenis, to na prvním místě, v závěsu za ním však badminton. Rodiče se obvykle pokouší, aby od malička jejich ratolest chodila na nějaký sport, protože z něj chtějí mít profesionálního sportovce nebo na druhé straně nechtějí mít doma pecivála. Mnoho dětí najde ve sportu zálibu a pak už je to na nich, jestli rozvinou sport do takové míry, aby z něj měli i kariéru.

Občas si lidé málo uvědomují, že někdo nesportuje aktivně vůbec. Když někdo takovému člověku položí otázku, jestli dělá nějaký sport, tak mu většinou řekne, že jenom pasivně, což v překladu znamená s ovladačem od televize při sportovních přenosech. Sice je to super, že takto někdo podporuje sportovce, avšak na zdraví to nemá vliv tom dobrém slova smyslu. Možná je na řadě to změnit a zapojit se sami o sobě do nějaké sportovní aktivity.

Golf není jen sport pro důchodce, jak říká Ivan Lendl

Ano, sice to pronesl a na jednu stránku má i pravdu. Avšak kdo se nerad namáhá, tak by mohl začít s něčím, co není až tak fyzicky náročné jako například běh, což je golf. Tento sport je sice náročnější, co se týká peněz, ale říká se, že kdo zkusí golf, tak už ho nic jiného nezajímá a chce stále jen hrát. Při golfu budete navíc dýchat i čerstvý vzduch a jak se říká, ve zdravém těle zdravý duch.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články