Sportovní celebrity truchlí po Karlu Gottovi

i Foto: tz.de
                   

Zpráva o skonu Karla Gotta zasáhla širokou veřejnost, ale také české celebrity pocházející ze sportovního prostředí. Mistr s nezaměnitelným hlasem i životní energií ovlivnil životy mnoha lidí a proto není překvapením, že mu i známé tváře veřejně posílají poslední sbohem. Kdo všechno se s Karlem Gottem rozloučil skrze sociální sítě?

Josef Váňa vzpomíná na chvíli, kdy se s Karlem Gottem poznal

Legendární český žokej Josef Váňa byl zrovna ve stájích, kdy mu manželka telefonicky oznámila onu smutnou zprávu, že nás Karel Gott navždy opustil. Váňa poslal okamžitě upřímnou kondolenci celé Mistrově rodině a zavzpomínal na chvíle, kdy se spolu setkali úplně poprvé. Prý se oba vzájemně poznávali ve stájích, když k nim přispěchal senzacechtivý fotograf, který jejich rozpravu okamžitě zvěčnil a prodal do novin. Váňa dodává, že horší zátiší si pro fotografii vybrat nemohl, zároveň ale doplnil, že vždy elegantní Gott dokázal zazářit i tam. Kondolenci Váňa poslal i své manželce, která prý Mistra milovala víc než jeho samotného.

Vzpomínají i představitelé českých fotbalových klubů

Karel Gott byl oblíbencem mnoha sportovních klubů a proto mu velká část z nich vysekla poklonu na svých oficiálních stránkách. Kondolenci vystřihla pražská Sparta, Slavia, Jablonec, česká fotbalová reprezentace či dokonce německá Borussia Dortmund. Právě jí totiž Gott v minulosti zazpíval státní hymnu přímo na stadionu a takové věci se prostě nezapomínají. Mezi truchlícími samozřejmě nechyběla ani FC Viktoria Plzeň, jelikož Gott byl rodákem právě ze Západu Čech a byl na tuto skutečnost po celý život patřičně hrdý.

Ladislav Vízek doufá, že Karla Gott čeká státní pohřeb

Nad smrtí Karla Gotta si povzdychl také český fotbalový internacionál a sportovní komentátor Ladislav Vízek, který se netajil tím, že měl při zjištění o Mistrově skonu slzy v očích. Napsal, že dle jeho názoru jsme přišli o možná největšího umělce všech dob. Vyjádřil také své přání, aby byl Gottovi vystrojen státní pohřeb. Vláda na toto téma opravdu jedná, takže se dá předpokládat, že Vízkova slova nepadnou daleko od stromu.

Jaroslav Tvrdík si povzdechl, že utkání proti Dortmundu pro něj ztratilo důležitost

Slavia během včerejšího večera vstoupila do prvního utkání Ligy mistrů na domácí půdě. Srdce většiny fotbalových fanoušků plesala, nicméně šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se po zjištění o Gottově smrti na největší událost roku netěšil. Na svém twitterovém účtu sdělil, že tento den už si prostě nemůže užít a doufá, že jeho chlapci dokáží vyhrát na počest velikánovi, kterého milovali posluchači všech věkových kategorií.

Foto: tz.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články