Snoubenka Patrika Bartošáka: Ještě nejsme ztracení

Foto: whl.ca

Měl před sebou hvězdnou kariéru a čeští hokejoví fanoušci do něj vkládali nemalé naděje. Patrik Bartošák se předvedl na dosud posledním mistrovství světa, dařilo se mu i na klubové scéně, když z Vítkovic přestoupil do kádru Ocelářů z Třince. Pak ale přišel pád na tvrdou zem. Hokejista začal bojovat s pohrouženou psychikou, své osobní problémy neznámého charakteru utápěl v drogách a alkoholu. Kvůli tomu všemu ostatně přerušil své angažmá a vrhl se na náročnou léčbu s nejistým výsledkem. Spekulovalo se, že jeho životní láska Dominika stres nezvládne a brankáře opustí. Ona však dokázala veřejnosti pravý opak.

Zpráva, která před pár týdny šokovala Českou republiku

Patrik Bartošák by na první pohled nemohl být šťastnější. Poté, co zasvítil na mistrovství světa, kam jej povolal trenér Miloš Říha a dal mu přednost před ostatními tuzemskými brankáři, si vymodlil přestup k třineckým Ocelářům. Tam se po vlažnějším startu pomalu dostával do formy. Doma na něj navíc čekala milující partnerka Dominika a čerstvě narozený syn Damián. Jenže za růžovou oponou něco nebylo v pořádku. Hokejový brankář bojoval s vnitřními démony, kvůli kterým utápěl žal v alkoholu a drogách. Jednoho dne dokonce zavolal na tísňovou linku, že přemýšlí nad sebevraždou.

Takhle to prostě dál nešlo. Šestadvacetiletý rodák z Kopřivnice přerušil kariéru a bez okolků přiznal barvu:

„Dostal jsem do osobních problémů. V poslední době bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení. Pevně věřím, že vše překonám a brzy se vrátím k hokeji.“

Za Bartošákem stojí celá rodina, včetně partnerky

Média dala Patriku Bartošákovi v listopadu pořádně zabrat. Spekulovalo se dokonce, že svou životní partnerku Dominiku bije. Nebylo by to ostatně poprvé, co se gólman dostal do křížku s policií kvůli údajnému domácímu násilí. Obvinění čelil i v zámoří, ale soud jej nakonec všeho zprostil a prohlásil za nevinného. Ani v tomto případě se žádná podobná senzace nekonala, Dominika zastavila klamavé zprávy hned v zárodku slovy:

„Patrik na mě nikdy v životě nevztáhl ruku.“

Drobná brunetka se rozhodla zajít ještě dál, protože už ji mediální kauzy týkající se případného rozchodu a odloučení pořádně lezly krkem. Na svém oficiálním instagramovém profilu proto sdílela video, v němž sedí uvnitř automobilu a pouští si oblíbenou píseň Marka Ztraceného, v níž zaznívají slova jako:

„Naše cesty rovný, anebo klikatý, všechno bude dobrý. Jsme jenom já a ty, křičíš, že chceš ještě, že nejsme ztracení. Za sucha, za deště, stále jsme to my, cest je plno, my dva jsme jen jedno.“

O tom, komu byl dojemný vzkaz mířen, nemůže být sebemenší pochyb. U videa totiž označila právě Patrika Bartošáka, se kterých na začátku roku přivedla na svět syna Damiána. Doufejme, že společná láska pomůže sportovci těžké životní období překonat. Bojuj!

Foto: whl.ca