Play off NBA začalo velmi překvapivě

Foto: pixabay.com

Po skončení základní části NBA následovala krátká pauza. Ta je již u konce a nyní se rozbíhá vrchol sezony, tedy play off. Hned první zápasy přinesly několik překvapivých výsledků.

Golde State Warriors vs. LA Clippers 121:104

Jediný zápas z úvodních čtyř, který se obešel bez překvapení. Vítěze posledních dvou ročníků v úvodním zápase play off hráči Clippers nezaskočili. Domácí celek táhl především Steph Curry, který nastřílel 38 bodů a trefil osm trojek z dvanácti pokusů. Warriors měli celý zápas hru pod kontrolou a od začátku nebylo pochyb, že si jdou pro vítězství. Nejlepším střelcem hostujícího celku byl s 26 body Harrell. Z poklidného zápasu vybočovala jen potyčka mezi domácí hvězdou Kevinem Durantem a Patrickem Beverley, za níž si oba hráči vysloužili vyloučení ze zápasu.

Denver Nuggets vs. San Antonio Spurs 96:101

Nyní už se přesouváme k překvapivým výsledkům. Domácí Denver, jakožto nasazená dvojka Západní konference, v úvodním zápase prohrál se San Antoniem, ačkoliv byl celý zápas vyrovnaný a rozhodovalo se až v koncovce. Domácím nepomohlo ani 20 bodů Garyho Harrise a triple-double Nikoli Jokiče. Úspěch totiž slavilo týmové pojetí hry v podání hostujícího celku, ve kterém se hned pět hráčů dostalo na dvouciferný počet vstřelených bodů.

Philadelphia 76ers vs. Brooklyn Nets 102:111

Dalším překvapivým výsledkem skončil zápas ve Philadelphii, kde domácí podlehli Brooklynu. Domácí sice táhla dvojice Butler a Embiid, kteří dohromady nasázeli 58 bodů, nebylo to však nic platné, protože jiní hráči se k nim příliš nepřipojili. Hosty jako již tradičně táhl rozehrávač Russell, který vysázel 26 bodů. Uvidíme, jak tato série bude pokračovat, protože hvězda domácích Joel Embiid se během zápasu stěžoval na zranění a je otázka, v jaké formě se vrátí do dalšího zápasu, pokud do něj vůbec nastoupí.

Toronto Raptors vs. Orlando Magic 101:104

Pravděpodobně nejpřekvapivější výsledek z celého dne se odehrál v Torontu. Tam domácí nestačili na Orlando, tedy až na sedmý nasazený tým Východní konference. Hned sedm hráčů hostujícího celku se dostalo na dvojciferný počet bodů a přestože v poslední čtvrtině prohrávali až o šest bodů, dokázali výsledek otočit. Domácí táhl Kawhi Leonard s 25 body a 6 doskoky.