Petr Čech si zabubnuje v O2 aréně

Foto: metro.co.uk

Fotbalový brankář ve výslužbě Petr Čech je mužem mnoha talentů. Bezprostředně poté, co definitivně pověsil kopačky na hřebík, se vrhl na dráhu brankáře hokejového. S klubem Guilford Flames už odehrál pořádnou porci zápasů, jeho výkony se neustále zlepšují. Hokej však není jedinou disciplínou, v níž plzeňský rodák kromě fotbalu absolutně válí. Na platformě YouTube zásobuje fanoušky svými bubenickými cover verzemi, čehož si všimla i slovenská stálice hudební scény Miro Žbirka. Ten sportovci nabídl, aby s ním vystoupil na výročním koncertě v O2 Aréně. A to by nebyl Petr Čech, aby výzvu nepřijal.

Žbirka slaví 40 let v hudební branži

Sedmašedesátiletý Miroslav Žbirka se na hudební scéně pohybuje už čtyřicátým rokem, přičemž se jeho publikum neustále rozšiřuje. K tomuto obdivuhodnému výročí proto uspořádal velkolepý koncert v pražské O2 Aréně, kam si navíc jako hosty pozval celou plejádu slavných osobností. Vystoupit mají například Katarína Knechtová, Ráchel Skleničková, Eddi Readerová a nově také Petr Čech. Říkáte si, čím by sportovec mohl přispět?

Možná vám neuniklo, že Petr Čech se kromě fotbalu a hokeji věnuje také muzice. Na svém oficiálním Youtube kanálu pravidelně zásobuje fanoušky cover verzemi známých hitů, které hraje na bicí. Má za sebou dokonce i pár živých vystoupení. V roce 2013 kupříkladu posílil kapelu Eddie Stoilow na prestižní akci Rock for People v Hradci Králové, kde odehrál čtyři písničky.

Kamarádství jej pojí také s bubeníkem legendární skupiny Queen Rogerem Taylorem. Pánové spolu nedávno nahráli charitativní singl s názvem That’s Football. Vystoupení s Miroslavem Žbirkou je tak logickým postupem v Čechově hudební kariéře.

Miro Žbirka udivuje na domácí i zahraniční scéně

Miroslav Žbirka s kapelou složenou ze světových hudebníků předvedl skvělou show už v Londýně, která měla být jakousi generálkou před ostrým vystoupením v Praze. Za doprovodu Blaira Cunninghama, Robbieho McIntoshe, Hamishe Stuarta, Deana Rosse, Pearse McIntyra a Roba Casse tamní divácké obecenstvo naprosto uchvátil. Čím to je, že navzdory pokročilému věku dokáže oslovit jakkoli náročné obecenstvo? Hudební publicista Jan Vedral vidí jeho největší přednosti následovně:

„Publikem nadšeně přijatá londýnská předpremiéra dobře ukázala, v čem je Žbirkův přístup nejen v kontextu československé populární hudby výjimečný. Žbirka jde hudebně stále dopředu. Obklopuje se lidmi, které vždycky obdivoval a kteří nehrají jen tak s někým. Ta touha neustrnout a netěžit jen z minulosti, je obdivuhodná.“

Souhlasíte s tím? A těšíte se na spojení Žbirky s Petrem Čechem? My si tuto jedinečnou akci rozhodně nenecháme ujít hned z několika důvodů.

Foto: metro.co.uk