Olomouc? Nečeká nás nic snadného, tuší kouč Slavie. Jaký je aktuální zdravotní stav Alexandra Baha?

Ani v jednom z posledních deseti utkání proti pražské Slavii nedokázali fotbalisté olomoucké Sigmy zvítězit. O zlomení dlouhodobé série se mohou pokusit již dnes.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavia se dostává do mistrovské formy a aktuální vedení v tabulce nejvyšší soutěže je toho důkazem. Přesto ji čeká na olomouckém Andrově stadionu náročný soupeř. Sigma tři utkání po sobě neprohrála a v posledním utkání dokonce nastřílela Pardubicím pět branek. „Jsem přesvědčený, že se sebevědomí hráčů díky výhrám v poháru a v lize nad Pardubicemi zvýší a že si ho přenesou do těžkého utkání se Slavií,“ doufá kouč Václav Jílek.

Vítězství jsou pro hráče hnacím motorem a dodávají jim energii. Věřím, že jim to pomůže,“ dodává. Přesto Olomouc čeká proti úřadujícímu šampionovi náročný úkol. Sešívaní v posledních třech kolech nasázeli vždy více než tři branky, pětkrát v řadě navíc neinkasovali. „Doufám, že navážeme na poslední výkony, které mají vzestupnou tendenci. Potvrdili jsme to v domácí soutěži i Evropě,“ věří asistent trenéra Slavie Jaroslav Köstl.

iZdroj fotografie: Reuters

V Olomouci se relativně dobře hraje, protože tam je vždycky skvěle připravené hřiště, což by mohlo vyhovovat oběma stranám, protože i Olomouc se snaží hrát fotbalově. Věříme, že to bude dobrý zápas s vítězným koncem pro nás,“ doplňuje s tím, že defenzivní úspěchy sešívaných v posledních ligových kolech nejsou jen o brankáři Aleši Mandousovi, který dříve oblékal právě dres Olomouce.

Vždycky to není jen o té pětici vzadu, ale o práci celého týmu. Nějaká okénka jsme tam bohužel měli. S Feyenoordem, kdy jsme hráli proti deseti, byli nejvytíženější hráči v posledních patnácti minutách naši stopeři. Samozřejmě nás to těší, budeme tu sérii chtít prodloužit, ale musíme být efektivnější směrem dopředu,“ tuší Köstl, který promluvil také o zdravotním stavu dánského obránce Alexandra Baha.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Co se týká zdravotního stavu, tak má Alex Bah bohužel komplikace, není to nijak vážné, ale nějaký otřes tam byl. Není to stoprocentní, takže budeme čekat do posledních hodin. Nikdo z hráčů, kteří nebyli k dispozici na Teplice, by se zapojit neměl. Koukáme směrem k dalšímu týdnu, kdy doufáme, že bychom některé hráče zapojit mohli,“ uvedl. „Docela bychom to potřebovali, tři hráči teď v týdnu netrénovali,“ pokračuje.

Uvidíme, jestli nám je fyzioterapeuti uschopní směrem k zápasu, zatím je to padesát na padesát,“ zakončil Köstl. Kdo nastoupí v základní sestavě bude jasné od 18:00, kdy utkání startuje. Přímým přenosem jej vysílá stanice O2 TV Sport.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články