Nechutné snímky zesnulého Kobeho Bryanta vyjdou policii pekelně draho

i Zdroj fotografie: cbssports.com
                   

Vanesse Bryantové se koncem ledna tohoto roku sesypal celý svět jako domeček z karet. Po havárii vrtulníku zahynul její manžel, legendární basketbalista Kobe Bryant, společně s dcerou Giannou. Tragédie se tehdy těšila obrovské mediální pozornosti a proto není divu, že někteří lidé zapomněli na morální zábrany. Vdova aktuálně žaluje úřad šerifa, který dle jejího názoru pořídil několik snímků zesnulých pasažérů pro své vlastní potřeby. Neváhali údajně snímky sdílet na sociálních sítích, což je vzhledem k situaci naprosto nepřípustné. Není to přitom první soudní řízení, do něhož se Vanessa po oznámení tragické zprávy pustila.

První šel na řadu majitel vrtulníku

Den 26. ledna 2020 se do historie zapsal černou tuší. Soukromý vrtulník, který na mládežnický basketbalový turnaj přepravoval celkem devět osob, kvůli špatné viditelnost narazil do svahu nedaleko Los Angeles a následně vzplál. Nehodu nepřežil ani jeden z výše zmíněných pasažérů. Americká média později zjistila, že na palubě dopravního prostředku se nacházel dvaačtyřicetiletý profesionální hráč basketbalu ve výslužbě Kobe Bryant a také jeho dcera Gianna, který se z profesního hlediska rozhodla jít v otcových šlépějích.

Tragédie se těšila obrovské mediální pozornosti a stejně tak loučení se slavným sportovcem bylo i přes bující pandemii nového koronaviru opravdu velkolepé. Rodiny všech zesnulých se následně rozhodli podat trestní oznámení na majitele vrtulníku, jenž údajně předal prostředek klientům ve špatném technickém stavu a nepřímo se tak podílel na jejich úmrtí. Akci iniciovala Vanessa Bryantová, manželka zemřelého basketbalisty. Nyní, s odstupem několika měsíců, se dáma pustila do dalšího soudního boje. Tentokrát se objektem jejího zájmu stal úřad šerifa.

Policisté prý fotily těla zesnulých osob pro svou osobní potřebu

iZdroj fotografie: extratv.com
Zdroj fotografie: extratv.com

Podle Vanessy Bryantové došlo na místě tragické nehody k fatálnímu selhání policejního sboru. Celkem osm osob si údajně mělo pořídit snímky zesnulých osob pro svou osobní potřebu. S vyšetřováním jejich iniciativa neměla pranic společného a dokonce na to neměli ani povolení. To ostatně už v březnu potvrdil šerif Alex Villanueva, jenž sdělil, že právo fotit měl akorát koroner. Konkrétní znění zmíněné žaloby poskytl veřejnosti deník People, který jej citoval slovy:

„Nejméně osm šerifových zástupců si na místě nehody pořídilo fotografie zesnulých dětí, rodičů a trenérů na své mobilní telefony. Sám šerif následně přiznal, že nikdo z nich k tomu nedostal povolení. Pořizování oněch fotografií nemělo na průběh vyšetřování žádný vliv.“

Na závěr nutno podotknout, že dosud není jasné, jaký trest obviněným v případě prokázání viny hrozí. Každopádně si ale dovolíme odhadnout, že vzhledem k atraktivitě celé kauzy na nich soud nenechá nit suchou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články