Milionář na kole! Na kolik si přijde Zdeněk Štybar?

                   

Český cyklista Zdeněk Štybar na sebe může být zcela po právu náležitě hrdý! Jarní část sezóny se mu povedla na výbornou, předváděl naprosto skvělé výkony a dvakrát dokonce dojel do cíle v čele závodního pelotonu. Zejména díky tomu si jej jeho belgický zaměstnavatel pojistil novým dvouletým kontraktem, díky němuž si rodák z Plané přijde na poměrně slušné peníze. Se sportovci z jiných oblastí se sice ještě stále nemůže srovnávat, i tak je ale finanční ohodnocení vyšší než 30 milionů korun skutečně perfektní odměnou za práci, kterou Štybar dlouhodobě odvádí. Jak se to má s finančními bonusy pro cyklisty a kdo si vydělá třeba i pětkrát více než Štybar?

Štybara si v současném týmu cení, spokojenost je vzájemná

Dnes již třiatřicetiletý Zdeněk Štybar se letos na kole předvádí v tom nejlepším možném světle. Po několika letům dřiny a úporného snažení se z něj stal konečně specialista na klasiky, což jsou pro neznalé jednodenní závody na kole. V těch si jenom během jara dojel pro dva triumfy a další může do konce sezóny ještě přidat¨, pokud mu forma a zdraví vydrží. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu do 23 let a také dvojnásobný mistr v cyklokrosu mezi dospělými působí v belgické stáji Deceuninck-Quick Step již od roku 2011 a zdá se, že jejich vzájemná spolupráce ještě zdaleka nekončí.

Aktuálně má po podpisu nové smlouvy na dva roky, díky níž si přijde na opravdu skvostné peníze, o kterých se nám běžným „smrtelníkům“ ani nezdá. Deník Blesk přinesl čtenářům zprávy od nejmenovaného zdroje ze zákulisí světové cyklistiky, které říkají následující:

„Zdeněk by si mohl přijít minimálně na 30 milionů korun, dost možná i víc. V týmu si ho hodně cení.“

Jak si Štybar vede v porovnání s ostatními?

Ačkoli nám může finanční odměna ve výši třiceti milionů korun za dva roky přijít jako snová, zdaleka to není v dané sportovní sféře stropem. Například dvě největší hvězdy závodních tratí Peter Sagan a Chris Chroome si oba vydělají více než sto milionů korun. Prvně jmenovaný se může pyšnit odměnou v konkrétní výši 153 milionů. Druhý si vydělá o něco méně, a to pouhých 136 milionů. Dále už jsou v žebříčku nejvýdělečnějších cyklistů výdělky nižší, třetí příčku opanuje Geraint Thomas s devadesáti miliony a na čtvrtém místě se umístil Mark Cavendish s 87 miliony.

Cyklisté se na rozdíl od ostatních sportovců nemohou pyšnit vysokými bonusy za triumfy v jednotlivých závodech. Jedna vyhraná klasika skýtá benefit v podobě maximálně sta tisíc korun, které se navíc musejí rozdělit mezi kompletní realizační tým a část se věnuje také na boj s dopingem, který v posledních letech hýbe světem sportu.

Ale teď už zpátky ke Zdeňku Štybarovi a jeho plánům do budoucna. Český cyklista, který trvale žije v Belgii a trénovat jezdí na Mallorcu, vidí následující roky pozitivně a novou smlouvu také kvituje:

„Je to moje druhá rodina a jsem rád, že zůstávám další dva roky. A doufám, že to budou nejlepší dva roky mojí kariéry.“

Foto: velo101.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články