Mikaela Shiffrin kvůli smrti milovaného otce přerušila sezónu

Foto: nj.com

Americká alpská lyžařka vzhledem k tragickým událostem, které na začátku tohoto týdne postihly její rodinu, přerušila skvěle rozjetou sezónu Světového poháru. Její otec Jeff Shiffrin nečekaně zemřel a sportovkyně proto stráví nějaký čas s rodinou v rodném Coloradu. Jak dlouho bude mimo hru, zatím není jasné. Minimálně do data pohřbu, které dosud nebylo stanoveno, ji ovšem ve sněhových stopách určitě neuvidíme.

Jeff Shiffrin skonal při převozu do nemocnice

Čtyřiadvacetiletá alpská lyžařka na Instagramu oznámila fanouškům zdrcující zprávu. Její otec Jeff Shiffrin totiž 2. února 2020 tragicky zahynul a ona proto na nějaký čas přeruší kariéru, aby mohla být na blízku ostatním členům rodiny, kteří žijí v Coloradu. Na závodní tratě by se pak neměla vrátit minimálně do data pohřbu. Kdy k onomu smutečnímu obřadu ovšem dojde, zatím nebylo stanoveno.

Vyhlášený anesteziolog, který se v roce 2018 podílel na operaci paže české zimní sportovkyně Ester Ledecké, podle amerických médií zemřel na následky vážných zranění. Ty si údajně přivodil v útrobách vlastní domácnosti. Na místo nehody okamžitě přispěchaly záchranné složky, nicméně ani jejich včasný zásah na věci nic nezměnil. Shiffrin skonal při převozu do nemocnice, nedalo se už nic dělat.

Mikaela Shiffrin se s otcem rozloučila dojemným vzkazem na sociálních sítích, který doplnil přáním, aby média respektovali soukromí její i celé rodiny alespoň v těchto těžkých časech:

„Moje rodina je z nečekaného a tragického úmrtí milujícího, pečujícího, laskavého, trpělivého a úžasného otce naprosto zničená. Vštípil nám všem mnoho cenných rad do života, ale především nás naučil zlaté pravidlo: být milý a nejdřív o svých úmyslech přemýšlet. To si s sebou ponesu navždy. Byl pevným základem naší rodiny a nedokážete si představit, jak moc nám chybí.“

Shiffrinová přišla o věrného fanouška i mentora

Jeff Shiffrin společně s manželkou Eileen nechyběl snad na žádném závodě své krásné a talentované dcery. Zároveň jí byl oporou v časech, kdy sama o sobě pochybovala. Dokázal vždy vykouzlit úsměv na tváři, i když se situace zdála sebehorší. S jeho osobou tak odchází asi nejvěrnější fanoušek, kterého sportovkyně měla. Informace o tom, že Mikaela na čas přeruší kariéru, je zcela pochopitelná. Na druhou stranu ovšem také velice smutná.

V aktuální sezóně totiž v rámci alpského lyžování zatím neměla konkurenci, držela se na špičce Světového poháru. V průběhu minulého víkendu zvítězila ve sjezdu i superobřím slalomu. Bohužel ani ty největší sportovní úspěchy nedokáží vyvážit smrt milované osoby. Celé její rodině alespoň na dálku posíláme upřímnou soustrast a hodně síly v těchto těžkých dnech.

Foto: nj.com