Ledovou královnou se stala Eva Samková, z trůnu sesadila Ester Ledeckou

i Foto: redbull.com
                   

Předchozí tři ročníky ankety o Krále ledové stopy naprosto jednoznačně ovládla Ester Ledecká, dcera známého muzikanta Janka Ledeckého, snowboardistka a alpská lyžařka, která v obou svých stěžejních disciplínách dlouhodobě předvádí skvělá, až dech beroucí vystoupení. Není však jedinou českou nadějnou sportovkyní v rámci zasněžených pahorků. Mezi tuzemskou elitu patří také Eva Samková, která po pěti opět stanula až na samotném vrcholu prestižní domácí ankety. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Jakou sezónu má Samková v zádech a jak na úspěch reagovala?

Samková letos neměla konkurenci

Šestadvacetiletá Eva Samková svým sokyním jasně předvedla, že ve snowboardcrossu se s ní momentálně nemůže vůbec nikdo rovnat. Nejen, že získala zlatou medaili na mistrovství světa, kromě toho svou dominanci potvrdila také ve Světovém poháru, který rovněž s jistotou ovládla. Poměrně jednoznačné bylo i její vítězství ve zmíněné anketě, kde od odborných porotců posbírala dohromady 42 hlasů, zatímco její největší „konkurentka“ Ester Ledecká obdržela pouhé čtyři.

Rodačka z Vrchlabí toho ve svém útlém věku stihla už opravdu hodně. Za zmínku stojí například zlatá medaile ze Zimních olympijských her v Soči 2014 nebo bronz o čtyři roky později v Pchjongčchangu. Do sbírky přidala také dvakrát stříbro z X Games v Aspenu, zlato z Univerziády konající se v Trentu nebo trojlístek prvenství z mistrovství světa juniorů. Úspěchy, které ve své zatím krátké kariéře dosáhla, by jí leckterá sportovkyně mohla jen tiše závidět.

Královna je sesazena, ať žije královna!

Triumf Evy Samkové je o to výraznější, že dokázala z pomyslného trůnu sesadit dosavadní trojnásobnou vítězku v řadě Ester Ledeckou, které se tak nepodařilo dosáhnout čtyřech vítězství za sebou po vzoru legendární běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové. Ledecké se sezóna povedla pouze z jedné části, za což mohou hlavně nepříliš rozumná rozhodnutí. Ačkoli olympijská medailista z Pchjongčchangu  potvrdila svou nadvládu v rámci Světového poháru v paralelních disciplínách na snowboardu, rozhodla se na prkně nebojovat o světové medaile. Proč?

Ledecká dala přednost lyžařskému mistrovství světa, jelikož cítila, že by mohla napodobit svůj nejslavnější počin v kariéře, kdy na olympiádě opanovala přední příčky v obou disciplínách. Jenže na lyžích se dočkala nejlepšího výsledku v podobě patnáctého místa.

Trenér roku? Opět triumf z týmu Evy Samkové

Aby těch ocenění pro realizační tým Evy Samkové nebylo málo, tak titul nejlepšího trenéra ročníku připadl Marku Jelínkovi. S trochou nadsázky se jim tedy povedlo ukořistit letošní double. A jak Samková na ocenění vlastně reagovala?

„Vždy je to znamení toho, že jedna sezona opravdu skončila a začíná druhá. Jsem za tohle ocenění moc ráda. Poprvé v roce 2014 jsem vůbec nečekala, že můžu někdy Krále bílé stopy vyhrát.“

Foto: redbull.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články