Kolik si vydělají nejlépe placení hráči NBA ?

i Foto: idnes.cz
                   

Letošní ročník zámořské NBA se pomalu blíží ke konci. Za nedlouho nás čekají finálové utkání konferencí a poté již velkolepé finále. Ačkoliv se očekává velmi rušné léto na přestupovém trhu, pojďme se nyní podívat na hráče, kteří mají podepsanou smlouvu na ročník 2019/20 a na kolik si přijdou ti největší boháči NBA.

Stephen Curry- 40 231 758 dolarů

Hvězda týmu Golden State, ústřední rozehrávač a dvojnásobný MVP ligy. Jedna z největších hvězd ligy si samozřejmě zaslouží i řádné ohodnocení. Před dvěma lety podepsal jako čerstvý šampion Stephen Curry pětiletou smlouvu, která mu zajišťuje dohromady 201 milionů dolarů. Při podpisu smlouvy se tehdy jednalo o největší smlouvu v Americe, tedy ve všech amerických profesionálních ligách. Jen pro zajímavost dodám, že v předposlední sezoně svého kontraktu si Curry přijde na 43 a v poslední sezoně na 45 milionů dolarů.

Chris Paul- 38 506 482 dolarů

Jen 183 centimetrů měřící rozehrávač Houstonu si v nadcházejícím ročníku přijde na pořádný balík. Paul disponuje vysokou herní inteligencí, skvělým driblinkem a zakončením. V obraně to především díky jeho tělesným proporcím již není tak slavné, přesto jeho ofenzivní kvality jistě vyváží defenzivní nedostatky. Ačkoliv je Paulovi již 34 let, v Houstonu má podepsanou smlouvu až do ročníku 2021/22, ve které si přijde až na 44 milionů dolarů.

Russell Westbrook- 38 178 000 dolarů

Další potvrzení, jak jsou v zámořské lize ceněni výborní rozehrávači. Tentokrát se jedná o rozehrávače Oklahoma City Thunder. Bývalý MVP ligy průměruje v posledních třech letech s triple doublem, to znamená, že si připisuje dvouciferné počty ve třech nejsledovanějších statistikách, tedy bodech, asistencích a doskocích. Nutno podotknou, že toto je naprostý unikát, který se v historii NBA ještě nikdy nestal.

James Harden- 37 800 000 dolarů

Jedna z nejvýraznějších postav ligy a rozhodně největší hvězda Houstonu. James Harden byl v letošním ročníku nejlépe skórujícím hráčem celé soutěže a zároveň je jedním z nejvážnějších kandidátů na trofej pro nejužitečnějšího hráče ligy. Od příštího ročníku začne Hardenovi běžet nová smlouva. Během níž si za čtyři roky vydělá 169 milionů dolarů. V první sezoně tohoto kontraktu to však bude “jen“ necelých 38 milionů dolarů.

John Wall- 37 800 000 dolarů

Páté místo celkově a třetí místo mezi rozehrávači zaujímá John Wall, lídr Washingtonu. Od příštího ročníku mu začíná běžet totožná smlouva, jakou má i James Harden. Dalo by se říci, že to je velká škoda pro české fanoušky, protože právě v hlavním městě Ameriky válí také jediný český zástupce Tomáš Satoranský, který nastupuje na stejné pozici jako Wall. Ovšem kontrakt, který Wall podepsal, z něj dělá prakticky nevyměnitelného hráče a Tomáš se přes něj bude jen těžko dostávat do základní sestavy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články