Kdo nebude na evropském šampionátu?

Francie je na tom bídně

Domácí šampionát budou sledovat někteří fotbalisté pouze jako diváci, a to hlavně vinou zranění, například Zouma, Laporte, Varane, Mathie a také Diarra. Zouma si už v únoru přetrhl vaz a bylo jasné, že s účastí na Euru je konec, protože pauza se odhadovala minimálně na půl roku. Laporte se dost vážně zranil jenom o měsíc později – zlomenina holeně a vymknutý kotník. Varane má pro změnu stehenní sval, Mathie maniskus a Diarra má asi ti největší smůlu. Vyšla mu sezóna a za reprezentaci konečně po delší době odehrál soutěžní utkání, avšak se zranil. Nikdo však jeho potíže nespecifikoval. A jako nádavek je tu ještě Sakha, kterému sice vypršel dopingový trest, ale kouč mu nedal důvěru. Benzema také nejede, ovšem jeho problémy jsou úplně jiného rázu. Údajně měl vydírat Valbuenu. Trenér Didier Deschamps asi nemá lehké spaní.

Ani v Německu to není růžové

Záložník Ilkay Gündoga má za poslední dobu dost zranění a tím pádem musel vynechat velké množství utkání. Jak se dalo čekat, trenér Joachim Löw s ním nemůže počítat. Tentokrát je to koleno. Marco Reus, týmový kolega výše jmenovaného si poranil tříslo a také se nemůže dostavit na Euro. Je to další hořká pilulka pro hvězdu Borussie – nehrál díky zranění ani na mistrovství světa v Brazílii.

Itálie – středopolaři a brankář

Záložník Juventusu Claudio Marchisio má od dubna přetržený zkřížený vaz v levém koleni, tudíž na Euro nejede. Marco Verratti šel kvůli tříslům na operaci a Conte s ním asi nemůže počítat. Brankář Perin má poraněné koleno a Euro je pro něj bezpředmětné. Ovšem i tak by to bylo těžké – na šampionátu by se musel spokojit s tím, že by plnil roli trojky, při nejlepší vůli dvojky.

Anglie se bude muset obejít bez trojky z Premier League

Butland ze Stoke City má zlomený kotník a ten ho připravil o Euro. Je to škoda, protože skvěle chytal. Koleno vystavilo stopku Chamberlainovi a Welbeckovi z Arsenalu.

Belgii bude mít problémy s obranou

Vincent Kompany – o něm se to vědělo už dlouho, že se Eura nezúčastní. Ještě k němu přibili Nicolas Lombaets a Deryck Boyata. I když je obrana poměrně oslabená, tak má Belgie zástup dalších kvalitních jmen.

Kdo další bude chybět na Euru?

Fabio Coentrao – Porugalsko
Alan Dzagoev, Ivan Denisov, Denis Cherychev – Rusko
Josip Drmić – Švýcarsko
Daniel Carvajal – Španělsko
Dejan Lovren – Chorvatsko