Jiří Skalák po přestupu do Mladé Boleslavi prozradil nejvýraznější rozdíl mezi Anglií a Českem

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Po pěti letech je zpět. Osmadvacetiletý křídelník Jiří Skalák se půl dekádě na ostrovech vrací opět na místo, odkud do Anglie odcházel. Jak přiznal v rozhovoru pro klubový web na znovushledání s Karlem Jarolímem, aktuálním koučem Mladé Boleslavi, se těší. „Mluvil jsem s ním, než jsem smlouvu podepsal. Chtěl jsem znát jeho názor. Znám ho dlouho, vedl mě tady, pak jsem pod ním byl i v národním týmu. Věřím, že můžeme navázat na úspěšnou spolupráci, kterou jsme měli předtím,“ prohlásil.

„V Brightonu jsem prožil krásné období, postoupili jsme do Premier League, v ní jsem sice nenaskočil, ale nevadí, život jde dál. Pak jsem to chtěl zkusit znovu ve druhé anglické lize, vybral jsem si Millwall, bohužel mi to fotbalově úplně nesedlo,“ přiznal bývalý reprezentant pro fkmb.cz. „Nedá se nic dělat, ale neměnil bych. Prožil jsem tam krásných pět let, i když od Millwallu jsem očekával víc,“ dodává. Přesto by se rád na ostrovy vrátil, pokud opět nastane příležitost.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Kdykoliv bych se tam vrátil,“ dodává pro klubový web. „Nyní se vracím do známého prostředí, kde se mně před odchodem do Anglie dařilo. Boleslav byla pro mě jednoduchá volba, proto jsem tady. Jsem v nejlepších fotbalových letech, nechtěl jsem v Millwallu sedět na lavičce. Chci hrát. Věřím, že fyzickou kondici mám dobrou, zraněný jsem nebyl, odtrénoval jsem všechno. Připravoval jsem se i sám navíc, protože jsem čekal, že změna klubu může nastat, a chtěl jsem být co nejlépe nachystaný, míní.

Bývalý hráč pražské Sparty nebo Zbrojovky Brno se těší i na kapitána Mladé Boleslavi Marka Matějovského. „Je to fantastický fotbalista, se kterým jsem si chtěl vždycky zahrát, a protože jsem byl tenkrát mladý, tak se mně to pořádně nepodařilo. Když jsem byl v Anglii nyní já, tak jsme si několikrát psali. Potkal jsem se tam s hráči, kteří s Matějovským hráli, a bavili jsme se o něm. Stále jej obdivuji a těším se na to, že si spolu nyní v boleslavském dresu zahrajeme,“ přiznal pro fkmb.cz.

(zdroj fotografie: PxHere)

Promluvil i o největších rozdílech mezi životem v Anglii, kde oblékal dresy Milwallu a Brightonu Hove Albion, a Českou republikou. „V Anglii se mi líbilo, jak jsou lidi vzájemně vstřícní, jak dokáží pomoct. Za celou dobu jsem necítil žádnou závist, všichni byli přátelští. To se mi hodně líbilo a docela i obohatilo v poznání, jak se má člověk chovat,“ doplňuje pro fkmb.cz. Výrazný rozdíl je podle něj i ve fotbalovém prostředí.

„V Česku je fotbal více svázaný taktikou, v Anglii se hraje otevřeněji, ve větší rychlosti, s množstvím osobních soubojů, čili více pro lidi. A bezesporu nesrovnatelným rozdílem jsou fanoušci. To je obrovský rozdíl,“ uvedl pro klubový web.