Jezdíte na kole? Pak byste měli vědět toto

                   

Ještě pořád svítí sluníčko, což znamená, že v poklidu se dá jezdit na kole. Cyklistika je typický sport pro jaro a léto, je proto dobré vyjet a užít si ji, dokud je to možné. Pokud svítí slunce a neprší, stačí jen nasednout a můžete se vydat po cyklostezce v podstatě kamkoliv. Jestli budete jezdit pravidelně, klidně krátké trasy, tak to rozhodně prospěje vašemu zdraví a k tomu se vytvaruje postava, což se hodí vždycky.

Hodně lidí si myslí, že cyklistika spíš zdraví škodí, protože je to velká zátěž na klouby, ale to není vůbec pravda. Je to jeden z nejlepších sportů na světě. Klouby při jízdě na kole se nijak nezatěžují, právě naopak – jízda jim prospívá. Navíc se udržují zdravé kosti, svaly i klouby v kondici a navíc se snižuje riziko vzniku kostních chorob.

To ale není všechno, má ještě mnoho dalších výhod a není navíc finančně náročný.

Cyklistika a zdraví?

Jeden z výrazných plusů jízdy na kole, tak je to zlepšení rovnováhy, koordinace a pohybu. Navíc se posilní a zlepší vytrvalost. Jízda na kole bojuje i proti dalším chorobám než jsou jen ty kostí – rakovina tlustého střeva, rakovina prsu.

Pomůže i proti vysokému tlaku

Jestliže máte potíže s vysokým krevním tlakem. což je mimochodem velmi nebezpečné, tak byste měli začít jezdit na kole. Ta sama o sobě dokáže snížit vysoký krevní tlak. Ještě předtím, než se vydáte k lékaři, byste měli zkusit kolo. Když už se vydáte k lékaři, tak je jasné, že dostanete prášky, které budete užívat navždy, avšak právě jízdu na kole je ještě třeba předem zkusit – může vám to výrazně pomoct.

Jako bonus máte ještě přidanou výbornou náladu – jízda na kole má stejnou funkci jako běhání. Během jízdy na kole se vám dokonale vyčistí hlava, a to tak, že zapomenete na všechny starosti a potíže, které člověka dennodenně trápí, bohužel a vaše mysl se nabije pozitivní energií.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články